facebook

У парламенті триває жорстка дискусія щодо збільшення зарплат освітянам, – Голова Парламенту

Дмитро Разумков зазначив, що освіта має бути одним з пріоритетів держбюджету-2021.

Чи не найдискусійнішим питання уряду є збільшення заробітних плат педагогічним працівникам. Однак, чи варто очікувати освітянам підвищення посадового окладу у наступному році, чи ні – розповів Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі програми «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

За його словами, освіта має бути одним з пріоритетів в Державному бюджеті України на 2021 рік, однак намір Уряду скоротити на неї видатки викликає питання:
У проєкті закону про держбюджет-2021, який підготовлений до другого читання, йдеться про зменшення видатків на освіту – на 4 млрд грн. Мені здається, що сьогодні треба було б сконцентровувати позиції на трьох ключових напрямках: медицина, освіта та економіка. І, безумовно, збройні сили, оскільки йде війна.
Голова Парламенту зазначив, що Комітет з питань освіти, науки та інновацій ставив завдання керівництву Міністерства освіти і науки України надати концепцію підвищення заробітної плати вчителям на наступний рік.
Але віз і нині там. У парламенті триває достатньо жорстка дискусія щодо зарплат освітян. Я впевнений, вона буде продовжуватися. Лобісти інтересів учителів в парламенті точно є, й вони достатньо потужні. Усе, що буде залежати від мене – я готовий долучитися і допомогти профільному комітету, – заявив Дмитро Разумков.
Нагадаємо, що в законопроєкті Державного бюджету України на 2021 рік йдеться про зменшення видатків на освіту, зокрема скорочення фінансування певних освітніх програм та освітньої субвенції місцевим органам влади.

Чтайте також:  І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату

Джерело.


Повернутись вверх