facebook

Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи, – Шкарлет

Україна та Фінляндія продовжать співпрацю в напрямі реформування освіти України

Фінський досвід багато в чому є взірцем для шкільної реформи в Україні, з ним пов’язано багато елементів нашої реформи Нової української школи.

Про це під час зустрічі з міністром освіти Фінляндії сказав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, наразі Україна вже має результати середньострокового огляду проєкту «Навчаємось разом», що демонструють високу відповідність показників проєкту завданням шкільної реформи.

«Тому можемо стверджувати, що ми рухаємося в правильному  напрямку», – зауважив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет.

Також очільник МОН наголосив, що українські вчителі висловлюють високий ступінь довіри до фінської експертизи в питаннях реформування середньої освіти та висловив сподівання, що Фінляндія й надалі підтримуватиме Україну, зокрема, з метою підвищення ефективності імплементації реформи Нової української школи.

«Ми будемо вдячні за подальшу експертну допомогу Фінляндії для підвищення кваліфікації вчителів та підготовки сучасних навчальних матеріалів у межах продовження реформи НУШ у базовій школі. Також нам була б дуже корисною фінська експертиза щодо побудови моделі профільної школи. Адже МОН наразі працює над шляхами впровадження НУШ у старшій школі, що згідно з графіком реформи припадає на 2027 рік», – зауважив Сергій Шкарлет.

Чтайте також:  Давайте припинимо вже у школі займатися імітацією навчання!

Своєю чергою міністр освіти Фінляндії Лі Андерссон зазначила, що підтримка освітньої реформи в Україні є пріоритетом для Фінляндії.

«Фінляндія готова й надалі підтримувати освітню реформу в Україні в проєктах «Навчаємось разом» та  «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Передусім ми намагаємось посилити потенціал вчителів, які задоволені нашою підтримкою, та раді поділитися нашим досвідом ще й у сфері діджиталізації. В Україні реформ багато. Дуже важливо ці результати підтримати», – наголосила Лі Андерссон.

За її словами, Європейський Союз і Фінляндія вже опрацьовують підготовлену МОН стратегічну рамку цифровізації шкільної освіти. Розглядається можливість запровадження додаткового компонента для сприяння розвитку цифрових компетентностей вчителів та організації ефективного дистанційного навчання в межах проєкту «Навчаємось разом».

Джерело.


Повернутись вверх