facebook

Учителі самі транслюють негатив до своєї професії, а про низьку зарплату говорять безпідставно, – досвід педагога

;

Звичайний молодий вчитель початкових класів державної школи отримував 17 тис. грн.

Столичний вчитель початкових класів, лідер асоціації молодих освітян Володимир Алєксєєв на власному досвіді довів, що замість того, аби скаржитися на низький статус професії, малу заробітну плату й відсутність поваги до педагогів, можна гідно заробляти, якщо взяти справу у власні руки і всеціло віддаватися професії. Він переконаний, що самі ж учителі й транслюють негатив до своєї професії, а про низьку заробітну плату говорять безпідставно.

Зарплата 17 тисяч гривень, високий статус і навіть одноразова премія в розмірі 28 тисяч гривень – це все реально, от тільки для цього треба дуже багато працювати. Бо ні зарплата, ні статус, ні визнання не дається легко.

Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, працювати у школі – це неабиякі можливості. А в низькому статусі освітян винні самі ж учителі.

Про заробітну плату.

На посаді вчителя початкових класів я пропрацював майже 7 років. Вперше отримавши смс від банку (зарплата) був розчарований. То було 1700 грн. 2012 рік.

Ближче до Нового року отримував уже більше (не пам’ятаю скільки точно). Але не годиться, мало. Дуже мало.

Чтайте також:  Що не можна робити перед іспитом для вдалої здачі: важливі народні прикмети

Взяв справу у свої руки й почав наполегливо працювати. На третій рік роботи отримав II категорію. Вже заробітна плата вища. Але все одно мало.

Випустив клас, пішов зі школи в бізнес. Важко, без досвіду, купа помилок…

Через півтора року покинув бізнес, переїхав до Києва і повернувся до школи.

Це був січень. А вже у березні директорка запропонувала написати заяву на підвищення кваліфікації. Тобто, декілька місяців у київській школі, де мене ніхто не знав до цього. Декілька місяців і вже пропозиція на підвищення.

Атестувався. І категорія. Заробітна плата піднялась (не пам’ятаю, але до гривень 500 на місяць стало більше). Отримував близько 7-8 тисяч. При чому графік ідеальний – до обіду. Тобто, я мав змогу працювати на двох роботах. Так і сталося. Звісно важко, а де ж легко?

2018 рік – дуже важкий. Працював на двох повноцінних роботах і додатково встигав вчителювати у «Школі супергероїв» при лікарні «Охматдит». У сумі отримував приблизно 15-17 тисяч гривень. Для Києва малувато, але доволі не погано. Можна жити цілком на достойному рівні.

Є ще питання щодо заробітної плати?

Про премії.

Три рази на рік: День учителя, Новий рік, 8 березня (так, так, чоловікам теж нараховували премію).

Чтайте також:  Міністр освіти Оксен Лісовий відмовився від ступеня кандидата наук

Напередодні Нового 2018 року я взагалі був на вершині щастя. До Нового року нам з бюджету виділили солідну суму. У грудні того року я отримав майже 35 тисяч гривень.

Про відпустку.

Щороку (точніше кожного літа) я мав змогу піти на тимчасову повноцінну роботу, бо мав у запасі аж 56 днів. Заробляв додатково зовсім не погано. А ще ж відпускні та оздоровчі. Це супер бонус для вчителів. Жодна професія не передбачає такої відпустки.

Про зовнішній вигляд освітян.

Особисто я побував на багатьох освітянських заходах. Рекордна кількість учасників – понад 1 тис вчителів та вчительок. І знаєте, вчителі одягаються просто шикарно. Хтось скаже «чоловік спонсор»?. Ні. В більшості не правда. Ну я ж із середини знаю, не по чутках.

Про статус.

Мене усі батьки, з усіх класів поважали (були, звісно, окремі випадки). Дуже поважали. Колективи також. Тобто, я сам створював свій статус. Сам формував думку суспільства про вчителів. Мій статус був і є на високому рівні. Якщо ж десь «гноблять» вчителів, то це або індивідуальні випадки (у мене таке було декілька разів), або щось там не так не лише з батьками і дітьми (з особистого досвіду кажу).

Чтайте також:  МОН рекомендує інструментарій для оцінки готовності дитини до навчання в школі

Насамкінець вчитель звернувся до молодих вчителів та студентів:
Тому, любі студенти, абітурієнти, випускники, молоді вчителі все у ваших руках. Якщо буде бажання – буде і зарплата, і статус, і визнання. Просто з космосу нічого не впаде. Нічого у житті не дається легко. Тяжка праця днями і ночами – ключ до успіху.
Публікація пана Володимира викликала бурхливу дискусію серед освітян. Багато вчителів сприйняли його слова, як обман. Журналісти «Всеосвіти» звернулися до Володимира, аби з’ясувати, чи дійсно він отримав таку премію у 2018 році.

Вчитель надіслав підтвердження – скріншот з його особистого кабінету в Е-банкінгу.

Джерело.


Повернутись вверх