facebook

Все про пілотну сертифікація 2020 року

Державна служба якості освіти завершила фінальний третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи. Участь у ньому взяли 1032 педагоги.

 

Третій етап сертифікації тривав з 12 жовтня до 5 листопада. Він проходив незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах, оскільки відбувався з використанням онлайн-платформ і без відвідування уроків експертами.

Під час третього етапу експерти вивчали практичний досвід учасників сертифікації шляхом проведення співбесіди з ними, аналізу вмінь учителів розв’язувати педагогічні ситуації та анкетування адміністрації закладу освіти і керівника шкільного методичного об’єднання.

До участі у третьому етапі були допущені 1040 вчителів початкових класів. З них 1032 взяли участь у цьому етапі, 8 – відмовилися від подальшої участі у сертифікації.

З-поміж учасників третього етапу сертифікації найбільша частка – 29,9% – мають 21-30 років стажу на займаній посаді, друге і третє місця за цим показником займають педагоги, які працюють 11-20 років (24,8%) і 2-5 років (20,9%) відповідно.

Розподіл учасників третього етапу за кваліфікаційними категоріями виглядає так:

вища категорія − 50%;
І категорія − 21%;
ІІ категорія − 17%;
спеціаліст − 11%.

64% закладів освіти, в яких працюють учасники третього етапу сертифікації, розташовані у містах, 36% – у сільській місцевості.

Чтайте також:  Коли у школах буде реальна нестача педагогів, влада муситиме реально вирішувати питання з підвищенням заробітної плати

Наразі територіальні органи Державної служби якості освіти проводять збір та обробку експертних висновків у регіонах, після чого вони будуть передані до Українського центру оцінювання якості освіти. Результати цьогорічної пілотної сертифікації вчителів початкових класів будуть визначені до 11 грудня 2020 року.

Нагадаємо, першу пілотну сертифікацію у 2019 році успішно пройшли 705 педагогів із 857 зареєстрованих. Сертифікація 2020 має низку новацій: ліміт учасників збільшено до 2000, змінено порядок етапів.

Успішне проходження сертифікації дозволяє вчителям отримувати надбавку в 20% до зарплати протягом терміну дії сертифікату – трьох років. Також сертифікат може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації.

Джерело.


Повернутись вверх