facebook

Важливо підвищити зарплати освітянам та престиж професії вчителя, – Володимир Зеленський

За словами президента, є одна характерна річ, яка об’єднує всі успішні країни – на початку свого шляху всі вони інвестували в освіту.

Серед пріоритетів держави – підвищення зарплат медикам та освітянам, підвищення престижу професії вчителя та створення сучасних садочків і шкіл. Про це президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні, 20 жовтня, під час засіданняВерховної Ради:

Надважливим є підвищення зарплати медикам. З 1 вересня це зроблено на 25, 50 та 70%. Це тільки початок. Згідно з планом МОЗ, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20−25 тисяч гривень, медсестри – 15 тисяч, молодшого медичного персоналу – до 10−12 тисяч. Наступними мають бути освітяни та науковці.

За словами президента, є одна характерна річ, яка об’єднує всі успішні країни – на початку свого шляху всі вони інвестували в освіту, надали їй стратегічного значення.

Сьогодні ми намагаємося рухатися цим самим шляхом. Паралельно вирішуючи проблеми, які існують в усіх ланках української освіти. Це – доступність та якість дитячих садочків, підвищення престижу професії вчителя та заробітних плат, створення сучасної інфраструктури – нових садочків і шкіл, – наголосив Володимир Зеленський.

Він додав, що наразі почалося відновлення професійно-технічної освіти, яку руйнували останні 20 років. Сьогодні кваліфіковані робітничі кадри вкрай потрібні країні.

Ми приділяємо особливу увагу вищій освіті: вона має готувати конкурентоспроможних у сучасному світі професіоналів, які відповідають тенденціям нашої та світової економіки, – зазначив президент.

Зеленський акцентував увагу, що наука завжди є драйвером для інновацій та економіки. Розвиток науково-дослідної інфраструктури та підтримка талановитих українських науковців мають стати пріоритетом.

Освіта і наука – це галузь, де результат не помітний швидко, але зрештою є визначальним, – підсумував президент.

Чтайте також:  Шкарлет пояснив, як відбувається навчання під час локдауну

Джерело.


Повернутись вверх