facebook

ЗНО з математики з 2021 року стане обов’язковим

У Міністерстві освіти вирішили посилити рівень знань з математики серед школярів. Для цього вирішили з 2021 року зробити обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Навчальний рік 2020/2021 в Україні вирішили зробити Роком математичної освіти, йдеться на сайті МОН. Уряд ухвалив відповідний план.
Заходи Року математики охоплять дошкільну, повну загальну середню, позашкільну, професійно-технічну та вищу освіту“, – зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Починаючи з травня 2021 року, випускники шкіл складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:

збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.
У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Чтайте також:  Чи потрібна педагогічна інтернатура в школах?

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні “математичні школи” для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Джерело.


Повернутись вверх