facebook

Підвищення зарплат учителям є проблематичним, – відповідь уряду

Підвищення зарплат учителям є проблематичним, – відповідь уряду

Підвищення заробітних плат учителям потребуватиме значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що в умовах воєнного стану є проблематичним.

Про це йдеться у відповіді Кабінету Міністрів на електронну петицію щодо підвищення заробітних плат учителів до 1000–1500 доларів.

Зокрема, в уряді підкреслили, що розміри оплати праці педагогів визначаються на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Розміри посадових окладів за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються на основі єдиних підходів до віднесення (диференціації) тарифних розрядів залежно від освітньо- кваліфікаційного рівня певної посади, складності, відповідальності та умов виконуваної роботи тощо.

Окрім того в уряді повідомили, що для педагогів передбачено додаткові види виплат: підвищення на 10 відсотків посадових окладів, надбавка за вислугу років, надбавка за престижність, щорічна грошова винагорода при наданні щорічної відпустки та інші доплати.

Також заклади освіти мають право встановлювати додаткові види та розміри доплат, підвищення окладів за рахунок власних надходжень.

Окрім того, з 1 січня 2025 року шкільним учителям встановлено щомісячну доплату у розмірі 1 300 гривень, а з 1 вересня і до кінця календарного року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, вона становитиме 2600 гривень.

Чтайте також:  Школа в одній будівлі з 1 по 11 клас – це пережиток: у Кабміні приголомшили попередженням

В уряді наголосили, що підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, що є одним із шляхів підвищення заробітної плати, потребуватиме значних додаткових видатків з бюджетів усіх рівнів, що під час воєнного стану проблематично, оскільки всі власні надходження бюджету спрямовуються на потреби Сил безпеки та оборони.

Як свідчать результати опитування Освіта. ua, незважаючи на те, що урядова петиція про збільшення зарплат набрала 25 тисяч необхідних підписів, з понад 6 тисяч опитаних лише 12% педагогів вірять у те, що їхня зарплата у 2025 році буде зростати.

Джерело.


Повернутись вверх