facebook

Тепер головне – фото виставити: батьки критикують проведення зайвих заходів у школах

Тепер головне – фото виставити: батьки критикують проведення зайвих заходів у школах

Тема викликала гарячу дискусію в інфопросторі

У спеціалізованій групі у Facebook батьків зачепила тема, яку винесла на обговорення Мирослава Шеверя.

Жінка підняла питання щодо численних шкільних заходів «заради фотозвітів», які проводяться під час навчальних занять кілька разів на тиждень.

Як ви ставитеся до того, що з уроку математики учнів забирають на внутрішкільні змагання з «якогось болу», з уроку української мови – на репетицію якогось заходу, з уроку історії – на подію, організовану центром позашкільної освіти, а з уроку іноземної мови – на платну виставу про умовних фіксиків?

Як провести урок біології, географії, фізики, хімії чи інформатики, якщо учнів відволікають на черговий захід, присвячений «якомусь там Дню»?

Можливо, учні, вчителі та адміністрація шкіл стали заручниками численних департаментів, працівники яких продукують накази про всі ці заходи «заради фотозвітів і звітування»?

Також жінка запитує чи не сприяють такі заходи накопиченню освітніх втрат, про які так багато говорять, пишуть і навіть навчають учителів їх долати?

Як повернути школі її основну функцію – бути закладом освіти, а не центром розваг і фотозйомок? – ставить запитання у своєму дописі Мирослава Шеверя.

Чтайте також:  Школярів змусять обирати професію з 15 років: учням назвали важливу дату

Може, варто всі ці «надважливі» заходи проводити у позаурочний час? – пише вона.

Звичайно, це не стосується тих заходів, які вчитель з власної ініціативи підготував, пов’язав з темою уроку і провів на своєму ж таки занятті.

Допис набрав десятки поширень і чимало коментарів, з яких помітно, що думки українців розділилися:

Айрин Айрин

Я вчитель і я категорично проти того, щоб учнів забирали з уроків задля заходів. Я спробувала отримати від освітнього омбудсмена Сергія Горбачова чітку відповідь на запитання, чи є це порушенням Закону України про освіту і він дуже дуже розпливчасто відповів, що інспектору поліції, представникам закладів вищої освіти і т.д. потрібно доносити інформацію до дітей і нічого поганого в тому, що це відбувається під час під час уроків немає.

Olesia Moroz

Вважаю, що дітям потрібні і такі заходи. Оскільки їхнє шкільне життя має бути життям, а не суцільною рутиною. Більша біда – тривоги, коли ні навчання, ні розваг.

Tanya Marchenko

Це навіть не радянські залишки – це гірше. Я вчилась у радянській школі – так багато не було, ми точно вчились більше, ніж діти сьогодні – я це зрозуміла, як мінімум, по зошитам доньки, яких я накупила по своєму досвіду, а їх запаси за рік так і не закінчились.

Чтайте також:  Пора закривати хвости: головні проблеми української освіти, які тягнуться з минулого року

Алла Онопрійчук

Згідна повністю з Вами. Тепер головне фото виставить

Marina Kucheryava

Не проводять в школі заходів – погано: не хочуть нічого робити, дітей не розвивають, не «напрягаються»…

Проводять в школі заходи – теж погано: роблять лише для галочки, для фотозвітів, занадто багато проводять всього…

Людям ніколи не вгодити, в кожного власний погляд

Іван Дейнеко

Проблема не в заходах, а в перевантаженості програми, коли пропуск навіть одного уроку призводить до проблем. Діти – не машини для наповнення знаннями за суворим графіком.

Анастасія Кулакова

Я проти, коли забирають з уроків на репетиції якихось заходів. І, дійсно, часто заходи виглядають саме такими, що проводяться виключно заради фото/відео звітів.

Daria Dmytrieva

Думаю, що тут головне – баланс і здоровий глузд. Якщо протягом місяця 2-3 якісні заходи, проведені не формально, а на високому змістовому рівні, то це ок. Адже мета освіти – всебічний розвиток дитини. Якщо ж заходів 3-4 на тиждень і це якась нікому не потрібна маячня, то треба говорити з адміністрацією.

Джерело.


Повернутись вверх