Вивчається 90% зайвого, діти зубрять і забувають назавжди: викладач пояснив, що не так з математикою в школах України
90% знань, які отримують учні у школах з математики, не мають жодного відношення до того, що дійсно їм треба вміти і знати. Крім того, діти тільки зазубрюють інформацію, щоб скласти вступні іспити, після чого забувають її назавжди.
Інформує OBOZ.UA.
Такої думки дотримується викладач фізики й астрономії Самарського металургійного коледжу Українського державного університету науки і технологій Андрій Карбівничий. У дописі на Оsvita.ua він зазначає, що математика у школі представляє сурогатну суміш різновидів інформації і зрештою учні не вміють трансформувати формули, виконувати математичні дії над числами та розвʼязувати рівняння з двома невідомими тощо.
“Реальність полягає в тому, що 90% того, що вивчається в математиці, не має жодного відношення до того, що дійсно треба знати і вміти. 90% з тих 10% потрібного, що все-таки вивчається в математиці, вивчається як попало і коли попало. Шкільна математика представляє собою сурогатну суміш розрізнених тем, параграфів, фраз, визначень, правил, формул, теорем, аксіом, прикладів, рівнянь, нерівностей, множин, підмножин, натуральних, цілих, раціональних, ірраціональних, дійсних, комплексних та ще бозна яких чисел, термінів і понять. Реальність полягає в тому, що вивчення цієї сурогатної суміші базується на принципі банального зазубрювання”, – пише Карбівничий.
Він додає, що більшість учнів, які вивчали математику, не вміють:
- трансформувати формули, представляти числа в стандартному вигляді;
- виконувати математичні дії над ними;
- розв’язувати системи двох лінійних рівнянь з двома невідомими;
- розв’язувати квадратні рівняння.
За словами науковця, головною проблемою української освіти стає безсистемність.
“Базовою ж складовою цієї безсистемності є той навчальний предмет, який прийнято позначати узагальнюючим словом математика”, – додає викладач.
Водночас, відсутність системи у математиці впливає й на інші науки, які з нею повʼязані, як-то фізика, хімія, інформатика тощо. Так, педагогам доводиться пояснювати той матеріал, який би учні мали вивчати на математиці.
“І список того, чого математика мала би навчити, але не навчила, можна продовжувати і продовжувати”, – ділиться Карбівничий.
Він зауважує, що жодна з необхідних тем, які стануть у нагоді в інших дисциплін, або не вивчалися взагалі, або згадувалася лише дотично.