Чи потрібна репетитору освітня ліцензія: відповідь юристки
Репетиторам, які проводять додаткові заняття для школярів, не потрібна ліцензія. Натомість, її повинні мати викладачі, які здійснюють дошкільну або позашкільну діяльність.
Інформує OBOZ.UA.
На цьому зауважує юристка Наталія Челахі у Facebook. Так, відповідні документи потрібні дитячим садкам та гурткам.
“Стаття 43 Закону України “Про освіту” визначає, що ліцензування освітньої діяльності – це процедура визнання спроможності юридичної або фізичної особи надавати освітні послуги на певному рівні освіти відповідно до ліцензійних умов. Слід зауважити, що відповідно до статті 1, цього ж закону, рівнем освіти є завершений етап освіти, що характеризується рівнем складності освітньої програми, сукупністю компетентностей, які визначені, як правило, стандартом освіти та відповідають певному рівню Національної рамки кваліфікацій”, – зазначає фахівчиня.
“Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності, затверджені постановою Кабінету Міністрів України, встановлюють, що фізичні особи-підприємці належать до здобувачів ліцензії на провадження освітньої діяльності виключно на рівні дошкільної освіти та у сфері позашкільної освіти. Таким чином, законодавство визначає, що ліцензуванню підлягає освітня діяльність фізичних осіб-підприємців виключно у випадку, якщо такі особи надають освітні послуги на певних рівнях освіти, а саме – на рівні дошкільної освіти та у сфері позашкільної освіти”, – додає вона.
Нагадаємо, якщо посадова інструкція вчителя не містить обовʼязку створювати та вести учнівські та батьківські групи у Viber, то педагог може відмовитися від такої ініціативи. Проте якщо шкільний викладач йде назустріч і комунікує таким чином, це говорить про його добровільні наміри, а не про прямий обовʼязок.
Модеруючи шкільну групу, вчитель може встановлювати чіткі правила комунікації між її учасниками.