Чи має право педагогічний працівник при оцінюванні знань здобувачів освіти враховувати його поведінку?
Автор: Лілія Орел, юрист, психолог, суб’єкт підвищення кваліфікації
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про освіту» РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ – знання, уміння, навички, способи мислення, погляди,‼️ЦІННОСТІ, інші‼️ОСОБИСТІ ЯКОСТІ, набуті у процесі навчання,‼️ВИХОВАННЯ та розвитку, які можна ідентифікувати, спланувати, оцінити і виміряти та які особа здатна продемонструвати після завершення освітньої програми або окремих освітніх компонентів.
Відповідно до Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 02.08.2024 року Результати навчання — це знання, уміння, навички, ставлення, цінності, набуті в процесі навчання, виховання та розвитку, які можна ідентифікувати, спланувати, виміряти й оцінити та які особа здатна продемонструвати після завершення освітньої програми на кожному рівні (циклі) загальної середньої освіти.
Отже, керуючись вищевикладеним:
1. Оцінювання навчальних досягнень учня має здійснюватися відповідно до критеріїв, визначених чинним законодавством та освітніми стандартами.
Нормами законодавства передбачено, поведінка учня впливає на процес навчання та засвоєння матеріалу та враховується під час оцінювання його навчальної діяльності у межах визначених критеріїв.
2. Таким чином, під час оцінювання результатів навчання здобувача освіти, педагогічний працівник має враховувати не лише його знання, а й цінності та інші особисті якості, тобто –‼️ПОВЕДІНКУ!!!