facebook

Чи повинен вчитель давати свій особистий номер телефону батькам та учням?

Чи повинен вчитель давати свій особистий номер телефону батькам та учням?

Автор: освітній юрист Наталія Челах

На перший погляд, дивне питання, адже ми настільки звикли, що вчитель постійно на звʼязку і ми можемо будь-коли зателефонувати до нього на особистий номер телефону, що почали вважати це нормою.

Але те, що здається нормою, не завжди нею є.

Стаття 32 Конституції України встановлює, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Особистий номер телефону призначений для використання в особистому спілкуванні. А комунікація з батьками та учнями аж ніяк не може вважатися частиною особистого життя вчителя.

 

Тож якщо вчитель не хоче використовувати свій особистий номер телефону для вирішення робочих питань, він має на це повне право. І адміністрація не може змусити вчителя передати свої особисті контакти батькам та учням. Водночас, якщо адміністрація закладу освіти наполягає на тому, що вчитель повинен бути на постійному звʼязку, тоді має обовʼязок забезпечити його робочим телефоном.

А якщо, дорогі освітяни, ви з власної волі погоджуєтесь вирішувати робочі питання через особистий номер телефону, то памʼятайте, що маєте повне право встановити правила такої комунікації. Наприклад, визначити час, коли батьки та учні мають право вам телефонувати. Або вказати, що комунікуєте лише через месенджер, без особистих дзвінків.

Чтайте також:  "Найбільша проблема після безпеки": експертка про систему оцінювання у школах

І найголовніше, у вас є повне право і навіть обовʼязок перед собою не відповідати на дзвінки та повідомлення у свій позаробочий час, а тим більше, у вихідні.

Джерело.


Повернутись вверх