facebook

Що треба знати про надбавку за роботу в несприятливих умовах праці для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

Що треба знати про надбавку за роботу в несприятливих умовах праці для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

Автор: Сергій Дятленко, експерт з питань освіти у Центральному офісі реформ

Що треба знати про надбавку за роботу в несприятливих умовах праці для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

1. Субвенція спрямовується в громади, а щомісячна доплата виплачується в ОБОВЯЗКОВОМУ порядку педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти усіх типів (початкові школи, гімназії, ліцеї) та педагогічним працівникам структурних підрозділів таких закладів (пансіон, дошкільний підрозділ, позашкільний тощо). Тобто, педагогічні працівники ЗДО не матимуть такої надбавки, але якщо цей дошкільний заклад є структурним підрозділом школи, то матимуть.

2. За рахунок субвенції здійснюються видатки на виплату доплати протягом навчального року. Тобто на 2 літні місяці (липень і серпень) держава не спрямовуватиме субвенцію в громади. От вона де собачка прихована.

 

3. Однак, надбавка враховується при обчисленні середньої заробітної плати, зокрема для оплати часу відпусток, оскільки зазначена доплата є частиною заробітної плати педагогічного працівника. Тобто, на час відпустки фактично ця надбавка виплачуватиметься за рахунок освітньої субвенції (привіт розміру освітньої субвенції) чи за кошти громади (педпрацівникам структурних підрозділів).

4. Доплата не нараховується педагогічним працівникам у періоди, коли вони фактично не працюють і їм не виплачується заробітна плата (періоди щорічних відпусток педагогічних працівників, простою, відпусток для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, відпусток без збереження заробітної плати, призупинення трудового договору тощо).

Чтайте також:  Гроші вчителям, підготовка до реформи школи, військовий вишкіл: що чекає на освіту в 2025 році

5. Ну і звично разом з коштами приходить потреба у ЩОМІСЯЧНОМУ звітуванні за використання субвенції за табличкою (не складно, але марудно).

6. І вишенька на тортику – після прийняття місцевих бюджетів держава РЕКОМЕНДУЄ ОМС виплачувати таку ж надбавку усім педагогічним працівникам (закладів дошкільної, позашкільної освіти, ЦПРПП тощо).

Джерело.


Повернутись вверх