В Україні оновлять стандарт початкової освіти: що зміниться для учнів та вчителів
В Україні планують внести зміни до Державного стандарту початкової освіти. Міністерство освіти та науки хоче, щоб у держстандарті було враховано виклики, з якими система освіти зіткнулася після початку російського повномасштабного вторгнення.
Про це повідомила координаторка напряму “Зміст освіти” Офісу впровадження НУШ у МОН Катерина Молодик, передає видання Освіта.ua. У відомстві уже створили робочу групу для розроблення пропозицій. Вона має оприлюднити результати у березні 2025 року.
Які зміни очікують школярів та педагогів
Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі. Його було затверджено ще 2018 року. МОН планує, що його оновлять згідно зі стандартами, які було затверджено пізніше – Держстандартом базової середньої освіти (2020) та Держстандартом профільної середньої освіти (2024).
Зміни стануть основою для створення освітніх програм і підручників з навчальних предметів та інтегрованих курсів для 1-4 класів.
За словами Молодик, у МОН хочуть переглянути формулювання мети початкової освіти, уточнити формулювання ціннісних орієнтирів реалізації мети початкової освіти та упорядкувати вимоги до обовʼязкових результатів навчання школярів.
Раніше переможниця премії Global Teacher Prize Ukraine 2024 Леся Павлюк розповіла, що з приходом в українську систему освіти ключової реформи МОН “Нова українська школа” (НУШ) навчання у початкових класах значно змінилося. Вона назвала чотири головні зміни.