facebook

Сертифікація вчителів в Україні проходитиме по-новому: що зміниться з 1 вересня 2025 року

Сертифікація вчителів в Україні проходитиме по-новому: що зміниться з 1 вересня 2025 року

Українські вчителі проходитимуть сертифікацію з 1 вересня 2025 року по-новому. Для того, щоб взяти в ній участь, педагоги повинні мати навантаження не менш ніж 0,25 тарифної ставки з відповідної дисципліни.

Зміни оприлюднило Міністерство освіти та науки на офіційному сайті. Там зазначили, що вчителі, які відмовляться продовжувати сертифікацію на будь-якому з етапів, зможуть пройти її повторно наступного року. Також педагоги зможуть оскаржити результати вивчення експертами їхнього практичного досвіду впродовж 3 днів після отримання експертного висновку.

Згідно з нововведеннями, термін початку дії сертифіката триватиме три роки, починаючи з 1 січня року, який настає після проходження незалежного оцінювання.

“Нова редакція чітко встановлює термін початку дії сертифіката, щоб уникнути очікування між його отриманням і початком виплати 20% надбавки. Зокрема, сертифікат діятиме впродовж 3 років, починаючи з 1 січня року, що настає після успішного проходження сертифікації. Наприклад, сертифікат учителя, який завершив сертифікацію у грудні 2025 року, діятиме з 1 січня 2026 року до 1 січня 2029 року”, – йдеться у поясненні.

Сертифікація буде проводитися у паперовій та/або у формі компʼютерного тестування. Експертами можуть стати педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів освіти з досвідом не менш як 5 років. Для залучення до проведення сертифікації, вони мають успішно пройти відповідне навчання.

Чтайте також:  Всім школярам приготуватись: частину предметів можна буде не вчити – МОН дозволило

Також нова редакція положення регулює терміни проведення сертифікації між установами. Списки учасників, які склали незалежне тестування й допущені до подальшої участі мають бути передані не пізніше 1 березня та 1 жовтня поточного року. Інформацію про результати вивчення практичного досвіду учасників сертифікації мають надходити не пізніше 7 грудня поточного року. Український центр оцінювання якості освіти впродовж 3 робочих днів з дня отримання відповідної інформації має розмістити її в кабінетах учасників.

Під час воєнного стану зареєструватися для проходження сертифікації можуть не більше ніж 5000 осіб щороку.

Джерело.


Повернутись вверх