facebook

В Україні хочуть дозволити школам залишати учнів на другий рік: вчителька озвучила ризики і запропонувала альтернативи

В Україні хочуть дозволити школам залишати учнів на другий рік: вчителька озвучила ризики і запропонувала альтернативи

Вчителька початкових класів Юліана Довгопол підтримала ідею освітньої омбудсменки Надії Лещик залишати школярів на другий рік через неуспішність. Проте вона озвучила низку проблем, які можуть виникнути у такому випадку.

Зокрема, учнів не питали, чи потрібно їм таке нововведення, хочуть вони цього та чи стане краще від того, якщо вони пройдуть повторний курс. Своїми думками освітянка поділилась у дописі в Іnstagram.

Крім того, виникає ризик, що учасники освітнього процесу можуть отримати психологічний стрес, виникне стигматизація, це призведе до впливу на класну динаміку, а якщо учні не змінять своє ставлення до навчання, то це не дасть необхідної ефективності.

За словами Довгопол, якщо мотивації і бажання здобувати освіту немає у дитини, а ще гірше, байдуже на це і батькам, то результату буде нульовий, якщо не мінусовий.

Так, педагогиня запропонувала певні альтернативи. Серед них:

додаткові заняття з репетиторами (за фінансової можливості);
диференційоване навчання;
залучення батьків ( допомагати виконувати домашні завдання, цікавитися навчанням, пітримувати та мотивувати);
оцінювати процес, а не результат, тим паче проміжний чи одиночний (самостійна/контрольна) – це не оцінка за семестр чи рік.

Чтайте також:  Із січня вчителі отримуватимуть щомісячну доплату: відомо, скільки дадуть

Освітянка запевняє, що залишення на другий рік може бути виправданим. Проте це має бути додатковий захід, коли інші методи не спрацювали. Для цього необхідна комплексна підтримка, як-то ресурси для вчителів, психологічна допомога школярам та системна реформа освіти та підходу.

Раніше OBOZ.UA розповідав, батьки не оцінили ідею залишати школярів на другий рік і зпропонували карати і вчителів.

Джерело.


Повернутись вверх