“Відірвані від реальності”: експертка розкритикувала застарілі методи викладання в українських школах
Інформує «Znaj.ua».
Фізика та хімія не готують дітей до сучасного життя.
Шкільні програми з фізики та хімії в Україні потребують докорінного перегляду. Вони перевантажені теорією, але позбавлені практичної складової, яка наближала б знання до реальних потреб учнів. На це вказала співзасновниця ГО «Смарт освіта» Іванна Коберник в подкасті Говорить Опора.
Коберник зауважує, що програма з фізики перевантажена матеріалом. За її словами, обсяг фізики прирівнюється до алгебри та геометрії разом, але часу на її викладання у школах виділяють удвічі менше — лише дві години на тиждень.
Для успішної підготовки до ЗНО учням доводиться звертатися до репетиторів і займатися майже щодня, адже вивчити програму, яка викладається двічі на тиждень, практично неможливо.
Схожа ситуація і з хімією: програма перевантажена історичними аспектами хімії, тоді як практичні знання — мінімальні.
Окремою проблемою є нестача кваліфікованих педагогів з фізики та хімії, що тільки погіршує ситуацію. Деякі приватні школи вже переходять на сучасні західні підручники, наприклад, британські, які краще адаптовані до потреб сучасного світу.
Коберник наголошує, що змінювати програми потрібно із залученням не лише педагогів і науковців, але й представників Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. Це допоможе визначити, які саме знання потрібні майбутнім фахівцям.
«Міністерство не може вирішити цю проблему самотужки. Програми мають створюватися у співпраці з тими, хто чітко розуміє потреби ринку праці», — наголосила Коберник.