“Ви побачите диво!” Співаковський пояснив, чому в школі не можна скасовувати уроки музики
Інформує OBOZ.UA.
Український освітній експерт Володимир Співаковський здивувався ідеї скасування уроків музики у школі. Він зауважує, що замість того, щоб навчати дітей писати фонограми, підбирати мелодії, грати на інструментах, розширювати музичні горизонти й улаштовувати конкурси на теми модних виконавців, навчання цього предмета перетворюють на тортури та знущання.
Про це Співаковський написав на особистій сторінці у Facebook. Він підкреслює, що діти люблять музику, проте дорослі не завжди підхоплюють цей інтерес і розвивають у школярах емоції, які вона викликає. Освітній експерт зауважує, що прибирати уроки музики – остання справа, натомість її варто використовувати й під час інших занять.
“Це ж треба, в умовах повально тотальної щирої та справжньої мотивації дітей до музики – так бездарно ігнорувати їхній інтерес. І перетворювати шкільні уроки музики на тортури та знущання. Замість того, щоб підхопити цю хвилю інтересу, підіграти їй і розвинути в дітях ті самі емоції, які дає в житті музика. Дорослі постійно бурчать: “Що ти слухаєш!”, “Зроби тихіше!”, “Негайно вимкни!” – пише Співаковський.
“Я ще пам’ятаю цю приказку: нові часи – нові пісні. Тож давайте цю приказку використовувати у прямому розумінні. І ви побачите диво. Дитяче музичне диво. А викидати уроки музики – це остання справа. Втім, це залежить від того, наскільки душевними ви хочете виростити своїх дітей”, – додає він.
Освітній експерт зазначає, що вчителі музики нарікають на те, що не мають роботи, а дітям не цікаво грати гами, зубрити ноти й вчити біографії великих музикантів XVII століття. Крім того, за словами Співаковського, на деяких уроках можна вмикати спокійні мелодії фоном. А вже на заняттях з музики можна обговорити зі школярами, для яких випадків підходять які композиції.
Українці підтримали освітянина в його ідеях та пропозиціях. Вони зазначають, що творчі дисципліни мають обовʼязково бути у школі. Проте для того, щоб дітям було цікаво на них ходити, має змінитися підхід до викладання та сама програма.
“Педагогічні виші мали б переосмислити та осучаснити методику викладання у школах музики та підготувати педагогів музики. Інакше більшість вчителів музики продовжуватимуть катувати дитячі душі. А лише деякі знайдуть власні методики, як викладати з любовʼю та зацікавленістю”.
“Я просила вчительку музики в школі та в музичній школі також, щоб дітям дозволяли вивчати сучасні всесвітньо відомі твори на уроках. Але у відповідь чула, що вони не мають права змінити програму, яка була створена ще за царя. На жаль”.
“У мене в одній школі дуже нудно викладали уроки музики, тому на ці уроки йшла, як на тортури, а в іншій школі вчитель розбирав секрети успіху всесвітньо відомих західних груп, як проходили їхні перші концерти, як вони підкорили публіку, то на ці уроки я ходила як на свято. І це було в середині 90-х років”.
“А потім вчитель викликає тих дітей до дошки розповідати чиюсь біографію, вчать незрозумілі музичні твори (бо така програма) і наприкінці принижує (я по-іншому не можу сказати), бо не так/не те співають/читають. Музика дуже потрібна. Треба змінювати підходи й ставлення, передусім до дітей”.