facebook

У МОН пояснили, чому в одних університетах зарплати вищі, ніж в інших

У МОН пояснили, чому в одних університетах зарплати вищі, ніж в інших

Зарплати викладачів університетів залежать від кількості студентів у закладі освіти. У тих вишах, де працюють вправні керівники, які приваблюють сильних здобувачів й мають хороші результати в науці, доплати педагогів можуть становити 100-150% від окладу.

Інформує OBOZ.UA.

Про це розповів заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький в інтервʼю Дзеркалу тижня. Він зауважив, що освітнє відомство не впливає на зарплати педагогів. Натомість складнощі з виплатами можуть виникати через проблеми з управлінням та успішністю самого закладу.

“У закладах, де є нормальні керівники, які приваблюють сильних студентів (а отже, й фінансування) і показують хороші результати в науці, інтернаціоналізації, працевлаштуванні, доплати до зарплат викладачів можуть становити 100-150% від окладу, а ще за особливі досягнення можуть виплачувати премії”, – сказав Винницький.

“Правда, я не казатиму, що рівень зарплат викладачів по країні мене задовольняє, абсолютно ні. Але звертаю увагу на те, що не Міністерство освіти і науки забезпечує зарплати викладачам. Зарплати насамперед залежать від кількості та якості контингенту студентів у закладі”, – додає він.

Як пояснив заступник міністра освіти, чим більше в університеті студентів-бюджетників, тим більшими будуть зарплати викладачів. Адже заклади освіти, де навчаються здобувачі з найвищими вступними балами, отримують більше фінансування від держави та більше приваблюють кращих абітурієнтів.

Чтайте також:  Як відрізняється зарплата вчителів у державних та приватних школах

Джерело.


Повернутись вверх