facebook

Як учителю вести класний журнал у початкових класах НУШ: детальне пояснення

У МОН наголосили, що заповнювати класний журнал мають право класний керівник та вчителі, які викладають окремі предмети у початкових класах Нової української школи. Більше пояснень про те, як вести класний журнал – читайте у матеріалі.

 

Міністерство освіти і науки опублікувало інформацію для вчителів про те, як вести шкільний журнал в початкових класах НУШ.

Скільки сторінок відведено на кожен предмет?
Друковані класні журнали містять понад 270 сторінок. Цього обсягу сторінок достатньо для запису оцінок в 3-х та 4-х класах Нової української школи. Підсумкове оцінювання може бути записане на сторінках певного навчального предмета або на вільних сторінках, які залишаються в журналі.

Чи потрібно виставляти тематичну оцінку в журналі та щоденнику?
Підсумкове тематичне оцінювання може бути у формі тестових завдань, цифровій формі (зокрема тестування в електронному форматі), комбінованої роботи, практичної роботи, усного опитування тощо. Результати та оцінки учнів не мають фіксуватися в класному журналі та щоденнику.

Як записувати домашні завдання?
Домашнє завдання в 1 класі не задається та не записується. У 2 класі домашнє завдання для школярів є необов’язковим, проте у журналі можуть зазначатися деякі завдання для учнів.

У 3-4 класах домашні завдання, якщо їх задали школярам, мають обов’язково фіксуватися в журналі. Вони записуються у журнал у колонці “Домашні завдання”.

Чтайте також:  Щодо оплати праці вчителя, прийнятого після затвердження тарифікаційного списку

 

Якщо один інтегрований курс викладає два вчителя, хто має вести журнал та оцінювати учнів?
Якщо один предмет ведуть два вчителі, то обидва педагоги заповнюють журнал в частині тих годин та тем, які вони викладають.

Пріоритетним є заповнення електронного журналу чи паперового?
Шкільний журнал може заповнюватися в електронній або паперовій формі. При цьому заклади освіти можуть створювати документи лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення.

 

Як записувати в електронному журналі поточне оцінювання?
В усіх класах НУШ здійснюється формувальне оцінювання, що відображається в оцінних судженнях учителя/учнів/батьків, що характеризують процес навчання та досягнення учнів. Таке оцінювання не підлягає запису як у друкованому, так і в електронному журналах.

Основні вимоги до ведення класного журналу:
журнал можуть заповнювати лише класний керівник та вчителі, що викладають деякі предмети в учнів;
записи в журналі ведуться лише українською мовою, проте допускаються деякі записи у темах предметів чи домашньому завданні відповідною іноземною мовою;
дати та зміст уроків потрібно записувати відповідно до календарно-тематичного планування та розкладу.

 

 

Джерело.


Повернутись вверх