“Як це зробити за 30 хвилин? Де взяти гроші?” Чому вчителі та батьки схвильовані через заходи безпеки в школах
В українських школах мають посилитися заходи безпеки, зокрема, зʼявитися металошукачі, офіцери безпеки, огородження та тривожні кнопки. Проте багато освітян та батьків стривожені через такі зміни та мають питання до нововведень.
Інформує OBOZ.UA.
Голова Асоціації керівників шкіл міста Києва Тетяна Федунова в інтервʼю Новій українській школі розповідає, що нововведень можна дотримуватися у закладах освіти з невеликою кількістю дітей. Проте якщо учнів більше тисячі, то встигнути за пів години всім пройти через металодетектори неможливо. Крім того, керівники закладів освіти побоюються, що не зможуть дотримуватися всіх вимог безпеки, якщо вони не матимуть належної фінансової підтримки.
Освітянка поділилась, що вже мала досвід, коли їй довелося платити штраф через відсутність пожежної сигналізації, хоча школа зверталась із запитом до засновника.
За словами Федунової, можуть виникати труднощі також і під час повітряних тривог, адже металодетектори будуть зменшувати пропускну спроможність. Вона зауважує, що потрібно розуміти, як ініціативи будуть працювати у шкільних реаліях.
“А якщо нам з учнями треба спуститися в укриття? Металодетектори будуть зменшувати пропускну спроможність. Тоді нам доведеться їх вимикати чи як? Те саме про огорожу. Неважливо, якого розміру вона буде. Річ у тім, що має бути культура поведінки, тобто мають бути правила для вчителів, учнів, батьків, а між ними всіма налагоджена комунікація, хто який має доступ до школи. Наприклад, якщо до школи мають прийти люди, які проведуть майстер-клас для учнів, то в нас є правила внутрішнього розпорядку, які регулюють їхній прихід до школи”, – ділиться Федунова.
Вона також звертає увагу на розмір зарплат офіцерів безпеки, які матимуть окремий кабінет у школі, компʼютер тощо та отримуватимуть зарплату у 25 тисяч гривень. Тоді як молодий вчитель має лише 6 тисяч. Крім того, за словами Федунової, офіцерами безпеки мають бути люди, які знаються на дитячій психології.
Директорка ліцею № 85 та співголова ГО “Батьки SOS” Олена Парфьонова погоджується з хвилюваннями Федунової. Освітянка зауважує, що нерідко через неспроможність засновника гарантувати усі заходи безпеки використовуються інші джерела фінансування, зокрема кошти батьків.
Крім того, за її словами, правила перебування сторонніх осіб у школі має розробляти не педрада, а засновник і вони мають бути єдиними для всіх закладів освіти.