“Діти нищать унітази, вчителі мовчать”. Крик душі директора ліцею про тотальну байдужість українців вразив мережу
Інформує OBOZ.UA.
У мережі активно обговорюють допис директора гімназії у місті Камʼянське на Дніпропетровщині Андрія Олійника, який розповів, як школярі у гонитві за трендами забувають про взаємоповагу та мораль. За його словами, на фоні того, що держава продовжує формувати сучасний освітній простір, деякі учні доволяють собі вмикати у школах російську музику, розмальовувати стіни, псувати шкільне майно, щоб зняти відео у Tik-Tok, та курити вейпи.
На своїй сторінці у Facebook педагог наголосив, що проведення реформ не допоможе, якщо діти в Україні продовжать бути байдужими. Прагнення “бути у тренді” робить школярів жорстокими.
“Головне – бути в тренді. Наприклад, зайти у шкільну вбиральню, вилізти з ногами на унітаз, зняти на ньому Tik-Tok, завалити його й побігти, голосно сміючись. Або піти в їдальню, набрати яблук і закидати їх в той унітаз, щоб він забився. І абсолютно неважливо, що потім прийде слюсар, якому вже за 70+, разом з жіночкою такого ж віку, і будуть власноруч приводити цей унітаз до ладу, бо він же повинен працювати для “майбутньої еліти”. Слюсар, “технічка”, працівниця їдальні.. Хто ці люди? Вони ж навіть погляду не варті..Я вже мовчу про “добрий день” або “до побачення”, – написав Олійник.
Крім того, у школах діти дозволяють собі курити вейпи та інши прилади і, як зазначив директор, думають, що можуть заховати їх у рукав і вчитель не побачить.
При цьому педагоги у таких випадках кричущих порушень не викликають поліцію для складання протоколу через жалість до цих дітей.
Олійник наголосив, що в Україні витрачають купу грошей на реформи, навчання учителів, створюють сучасні освітні простори, тематичні осередки, кімнати психологічного розвантаження й інші локації, щоб “майбутня еліта могла розвантажувати себе, бо сильно перевантажена, бо війна, стреси тощо”.
“Потім приходить “майбутня еліта” й починає це розбивати, малювати на стінах “чоловічу гордість” і бажано ж великого розміру, щоб всі побачили, що Петрик зробив такий сміливий вчинок. І абсолютно чхати, що протягом тижня вчителька малювання жила в школі, щоб зробити цю стіну гарною. Щодо війни. Тут найбільше болить. Щодня ми вшановуємо памʼять загиблих, виходимо на прощання з Героями, і стоячи на колінах схиляємо голови. А що потім? Продовжують керувати тренди. Увімкнути російську пісню й співати її. Зняти це на відео, викласти в мережу, і показати світові, що “я крутий” чи “Ваше українське не модне”, – написав директор.
При цьому у школах роблять усе, щоб розвивати потенціал учнів, впроваджують уроки щастя і не можуть ставити їм двійки.
“Але, друзі, подивіться правді в очі. Все це не має жодного сенсу, бо сьогодні усі ми стикнулися з найстрашнішою проблемою, яка може бути. І це далеко не освітні втрати, не булінг. Це байдужість і вона майже у всьому. Це проблема спільна. І вчителів, і батьків, і держави, і самих дітей, доки ми не почнемо працювати разом, не почнемо кожен зі своєї родини, у нас нічого не зміниться”, – підкреслив Олійник.
Допис Олійника набрав понад 135 коментарів. На нього відреагувавала і освітня омбудсменка Надія Лещик. Вона заявила, що у таких випадках директору потрібно виклакати поліцію.
“А чому вчитель чи директор має приймати таку поведінку учнів? Чому не викликаєте поліцію? Тут питання не совісті, і не питання псування життя дітей та батьків, а питання захисту вчителя. Раджу у таких випадках викликати поліцію, щоб було складено адмінпротокол на учнів або батьків, щоб така поведінка не залишилася без реагування. Відсутність реагування дає почуття вседозволеності не лише учням-порушникам, а й іншим учням”, – зазначилв вона.
Багато українців підтримали Олійника, наголосивши, що така проблема дійсно існує і тренди іноді керують не лише дітьми, а й їхніми батьками.
- Це дуже сумно, але так і є. Скільки разів донька приходила зі школи та розповідала з нерозумінням, чому діти так вчиняють… І треба було пояснити, показати, що так не треба, що так не має бути, що люди так не роблять…
- Усе починається з родини. На жаль, діти бачать приклад, як дорослі ставляться до педагогів, що вони про них кажуть. Презирство та неповага йде вже від батьків частіше за все. Адже ніщо не з’являється ні з чого… Все має своє коріння.
- Так і є. Тренди керують не тільки дітьми,але і дорослими. Але я впевнена,що фраза: “Батьки, не виховуйте дітей, а виховуйте себе, бо наші діти – це повне відображення нас” і досі актуальна і вірна.
- Дякую за відверту розмову. Кожне слово відгукується у душі. Нам варто всім замислитись, а може й схаменутись.
- Як влучно ви описали все те, що болить.
- Нажаль, це велика проблема “майбутньої еліти” і суспільства в цілому, про яку не можна мовчати. Змінилися цінності та мотивація щодо розвитку та зростання, як особистості. Все починається з родини та власного прикладу. Тож, необхідно триматися та шукати нові шляхи щодо вирішення зазначеного питання.