В Україні якість освіти вища, ніж в Африці, а зарплати нижчі: професор вказав на парадокс і спрогнозував “вимирання” вчителів
Професор, науковець та головний редактор міжнародного наукового журналу “Корпоративна власність та контроль” і “Віртус” Олександр Костюк помітив парадокс у пропорціях рівня заробітних плат вчителів в Україні та Африці та якості освіти. За словами експерта, за таких умов професія вчителя скоро опиниться на межі вимирання в нашій країні.
Інформує OBOZ.UA.
На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook професор написав пропорції між зарплатою вчителя школи та середньою зарплатою в країнах Африки, вказавши, що там вчителі отримують зарплату, вищу за середню, але рівень отриманих знань учнів – досить низький. Тоді як в Україні все відбувається навпаки: згідно з даними Harmonized test score – освітнього компонента індексу, тобто визначення якості навчання у школі – бал в Україні суттєво вищий, ніж в Африці, а зарплата вчителів – нижча за середню.
“Зарплата вчителя в Африці є вищою за середню. А у нас? У нас 0,6 до 1. Ми позаду країн Африки. Африканський показник Harmonized test score десь на рівні 350. А у нас? Ми маємо 490. Тут ми попереду країн Африки. Це парадокс”, – пише Костюк.
На думку науковця, за таких обставин професія вчителя в Україні скоро опиниться в “червоній книзі”.
“Як так сталося, що в Україні вчитель робить свою роботу значно краще за свого колегу в Африці, але отримує при цьому зарплату, яка значно поступається середній в країні, на відміну від країн Африки, де у багатьох випадках зарплата вчителя вища за середню у декілька раз?” – ставить питання професор.