facebook

“Запитувала в дівчини без ніг, чи може вона ходити”. Освітня омбудсменка пояснила, чому в Україні не карають викладачів за булінг студентів

“Запитувала в дівчини без ніг, чи може вона ходити”. Освітня омбудсменка пояснила, чому в Україні не карають викладачів за булінг студентів

В Україні антибулінгове законодавство поширюється лише на дітей – осіб до 18 років, тому ті, хто навчається у закладах професійної та вищої освіти, є незахищеними від булінгу. Покарати, наприклад, викладача за цькування студента практично неможливо. А такі випадки є розповсюдженими.

Про це розповіла освітня омбудсменка Надія Лещик у інтерв’ю “Новій українській школі”. Вона розповіла, що під час розгляду випадків булінгу в університетах заклади захищали себе й викладачів, яких звинувачували в цькуванні.

На переконання Лещик, якби в університеті хоч один раз покарали людину, яка булить студента, інші викладачі остерігалися б це робити.

Вона розповіла про випадок, коли у 2022 році в Київському національному лінгвістичному університеті викладачка запитувала в студентки з Чернігова, яка втратила обидві ноги через російські обстріли, чи може дівчина ходити і як взагалі живе.

Інцидент трапився під час захисту курсових робіт і ніхто з присутніх не зупинив викладачку.

“На запит Служби в університеті відповіли, що такого інциденту не було, але вони попросили вибачення в студентки. Та я знаю, що цей випадок був, під цим зверненням підписалася чи не вся група. Тобто університет захистив викладача”, – розповіла омбудсменка.

Чтайте також:  Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

Робота над тим, щоб змінити законодавство тривала, однак поки вирішити це питання не вдалося.

“Ми цікавилися закордонним досвідом. Виявилося, що там це регулюється на рівні закладів вищої освіти, у яких є чіткі та жорсткі правила: якщо хтось із викладачів чинить булінг, цю людину звільняють та позбавляють права обіймати викладацькі посади”, – розповіла Лещик.

Джерело.


Повернутись вверх