Коли влада реально вирішуватиме питання з підвищенням зарплати?
Шкода, що й досі немає політиків чи політичної сили, які б послідовно підтримували вчителів.
Інформує Oсвіта.ua.
Мабуть, уже всі бачили результати дослідження про те, що більш як 40% учителів планують звільнитися до 2030 року.
На перший погляд це може викликати сум і жах, але насправді це радісна новина.
Чому? Бо, можливо, коли в школах буде реальна нестача педагогів, влада муситиме реально вирішувати питання з підвищенням заробітної плати.
Що б не робили вчителі, як не доносили до влади свої аргументи – це не працює вже багато років.
Нині вчитель – як автомобіль: він їде на останніх краплях бензину й от-от зупиниться, але зовнішні порадники кажуть, мовляв, давайте замінимо мастило у двигуні, доллємо омивач скла чи навіть перефарбуємо – і машина одразу помчить! Але ж у машини закінчується пальне. А без нього всі ці ідеї так і залишаться дивними візіями і красивими слайдами з презентацій.
Проблема має шанс на вирішення, вочевидь, лише коли не буде кому працювати.
Звісно, низька заробітна плата змусить тих, хто лишиться, брати півтори ставки й більше, що неодмінно позначиться на якості викладання. Та навіть таке «латання» вільних вакансій має свої обмеження.
До речі, коли досвідчені педагоги звільняться, хто буде тягнути шкільну реформу? Шкода, що й досі немає політиків чи політичної сили, які б послідовно підтримували вчителів. Тож, вочевидь, зміни мають прийти еволюційним шляхом.
Посилання на дослідження «Вчителі України: кадровий потенціал», яке провела Освіторія, – тут. Читайте, там ще багато цікавого.
Автор: Максим Короденко, журналіст видання mind.ua, головний редактор газети «Освіта України» у 2014-2023 роках.