facebook

“Вчительські доплати” у 2025 році: Лісовий розповів, хто зможе їх отримати та чи підвищать розмір

“Вчительські доплати” у 2025 році: Лісовий розповів, хто зможе їх отримати та чи підвищать розмір

З 1 січня 2025 року всі вчителі загальної середньої освіти отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 1 тисячі гривень без необхідності додаткових дій з їхнього боку. Також в уряді планується збільшення цієї доплати до 2 тисяч гривень із вересня 2025 року, а підвищення діятиме до закінчення воєнного стану.

Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий в етері телемарафону. Це рішення стосується всіх вчителів, незалежно від стажу, місця роботи (місто чи село) та не потребує додаткових дій з боку педагогів.

Лісовий зазначив, що загальна потреба для виведення заробітної плати вчителів і педагогічних працівників складає близько 300 мільярдів гривень. Однак у бюджеті на цей рік було знайдено лише 12 мільярдів гривень.

“Загальна потреба для підвищення зарплати становить близько ₴300 мільярдів. Ми знайшли ₴12 мільярдів, і тому прийняли рішення запровадити доплату у розмірі 1 тисячі гривень на період війни”, – пояснив міністр.

Окрім поточної доплати, Міністерство освіти розробило сценарій поступового підвищення зарплат для педагогічних працівників. Лісовий повідомив, що з вересня 2025 року доплата збільшиться до 2 тисяч гривень на місяць.

“Ми плануємо підвищити доплату до 2 тисяч гривень із вересня наступного навчального року. Це буде “чистими” на руки, а з урахуванням податків у бюджеті передбачено 1300 гривень на перший етап та 2600 гривень на другий етап підвищення”, – зазначив Лісовий.

Чтайте також:  "Де взяти стільки вчителів?" Співаковський вказав на протиріччя в шкільній освіті України: виникла дискусія

Міністр також наголосив, що такі доплати діятимуть до закінчення воєнного стану в Україні. У разі поліпшення фінансової ситуації, уряд розгляне можливість додаткового підвищення виплат.

Лісовий підкреслив, що запроваджена доплата стосується виключно вчителів загальної середньої освіти, оскільки держава має механізм фінансування через освітню субвенцію. Цей механізм покриває заробітні плати для вчителів загальної середньої школи, тоді як інші категорії педагогів, зокрема дошкільники та працівники позашкільної освіти, отримують зарплати від органів місцевого самоврядування.

“Обсяг освітньої субвенції становить ₴103 мільярди. Доплата у розмірі ₴1 тисяча для вчителів покриває ₴12 мільярдів із цієї суми. Інші категорії педагогів, такі як вихователі дитячих садочків і викладачі коледжів, фінансуються здебільшого органами місцевого самоврядування”, – підкреслив міністр.

Під час зустрічі з Президентом України Лісовий обговорив необхідність розробки додаткових механізмів підвищення зарплат для педагогів дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти. Міністр зазначив, що робота над цими питаннями вже ведеться, і уряд шукає можливості збільшити фінансування для цих категорій працівників.

“Ми працюємо над розробкою механізмів, які дозволять громадам, що мають фінансові можливості, підвищувати зарплати для своїх педагогів. Професійно-технічні заклади, коледжі, а також позашкільні заклади освіти – це ті категорії, які також потребують підтримки”, – додав Лісовий.

Чтайте також:  Чи готові навчальні заклади до морозів: оголосили теплові норми для шкіл та дитячих садків

Введення доплати у розмірі 1 тисячі гривень є тимчасовим заходом, покликаним підтримати вчителів у складний період воєнного стану. У разі поліпшення економічної ситуації, уряд розгляне можливість подальшого підвищення зарплат, що сприятиме залученню молодих фахівців до професії та підвищенню якості освіти в Україні.

Джерело.


Повернутись вверх