facebook

В Україні запровадять “вчительські доплати”: скільки додадуть до кожної зарплати педагога у 2025 році

В Україні запровадять “вчительські доплати”: скільки додадуть до кожної зарплати педагога у 2025 році

В Україні в 2025 році запровадять щомісячні доплати до зарплат вчителів. На початку року педагоги отримуватимуть додаткові 1000 грн “на руки”, а з нового навчального року сума зросте вдвічі.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України 8 листопада. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Так, за його словами:

з 1 січня 2025 року запроваджується щомісячна “вчительська доплата” до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 грн “на руки”;
з 1 вересня 2025 року ця виплата збільшиться до 2000 грн “на руки” кожному вчителю.
“Сьогодні на виконання доручення президента України приймаємо важливе рішення на підтримку наших педагогів… Це рішення є частиною нашої підтримки тим, хто сьогодні навчає та виховує молодь, яка будуватиме майбутнє України”, – заявив глава уряду.

Раніше у Кабміні обіцяли розробити механізм, який дозволить перекрити зменшення учительських зарплат через підвищення військового збору. Уряд обіцяв вирішити цю проблему через збільшення освітньої субвенції у бюджеті 2025 року.

Так, у разі підписання президентом податкового законопроекту № 11416-д зростання військового збору з 1,5 до 5% знизить доходи вчителів на 3,5%. З нинішньою ставкою викладач із офіційною зарплатою 15 тисяч грн щомісяця сплачує 225 грн військового збору.

Чтайте також:  "Не вміють сказати, що думають": учні середніх класів мають серйозні проблеми з мисленням

Після підвищення збирання сума збільшиться до 750 грн. Таким чином, при доході вчителя у 15 тисяч грн податкові зобов’язання збільшаться на 525 грн, що фактично зменшує його чистий дохід на 3,5%.

Нові правила військового збору зачеплять також фізичних осіб-підприємців (ФОП). Це стосується репетиторів та інших педагогів, зареєстрованих як ФОП, адже вони також зобов’язані сплачувати військовий збір за новими ставками. Для ФОП, які працюють за спрощеною системою оподаткування, залежно від групи, встановлюються різні ставки військового збору:

ІІ група – 10% від мінімальної заробітної плати, станом на жовтень 2024 року це фіксована сума 800 грн на місяць;
ІІІ група – 1% від доходу.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, професія вчителя англійської мови дуже затребувана – кількість вакансій щодо неї на кадрових порталах становить кілька сотень. При цьому окремі роботодавці готові платити таким фахівцям 40 000 та навіть 60 000 грн.

Джерело.


Повернутись вверх