facebook

“Чи погодяться батьки на те, щоб дітей обшукували, як злочинців?” У мережі виникла дискусія через металодетектори в школах

“Чи погодяться батьки на те, щоб дітей обшукували, як злочинців?” У мережі виникла дискусія через металодетектори в школах

У мережі виникла дискусія через встановлення металодетекторів (рамок) у школах, що ініціювало Міністерство освіти та науки України*. Зокрема, питання стосувалося їхньої кількості, щоб зранку за 30 хвилин всі учасники освітнього процесу змогли вчасно потрапити на урок, пройшовши таку перевірку.

Інформує OBOZ.UA.

Увагу до цього питання привернула директорка Департаменту освіти та науки Києва Олена Фандян у Facebook. За її словами, формула для обрахунку кількості рамок на одну школу має, напевно, містити швидкість руху учня, розмір портфеля, одяг, а може, і настрій дитини. Вона зауважує, що всі діти різні, тож як виміряти середньостатистичні дані для прийняття правильного рішення.

У школах потрібно розмістити стаціонарні металодетектори (рамки) такої кількості, щоб за 30 хв усі учні потрапили на уроки. Які показники потрібно закласти директорові школи у формулу для обрахунку потрібної кількості цих “рамок” при приході 1,5 тис. учнів та педагогів вранці до школи. Напевно, формула має містити: швидкість руху учня (але вони, учні, різні: маленькі, великі, й довжина їхнього кроку різна); розмір портфеля учня (бо якщо щось задзвенить, то потік буде зупинено); одяг учня (в аеропорту завжди чоловіки знімають ремені, годинники, а у жінок дзвенять супінатори, шпильки…); настрій дитини; чи Бог його ще знає що” – написала Фандян.

Чтайте також:  Дистанційку можуть повернути: коли школи скасують уроки

Вона намагалась порахувати, як це може відбуватися на практиці. Так, наприклад, якщо уроки починаються о 8:30, то школярі повинні прийти в клас раніше на 5 хвилин. Таким чином, має бути складений графік приходу учнів, а перші з них мають перетнути рамку о 7:55. Проте як обирати таких дітей, адже хтось приходить раніше, а хтось пізніше.

Також виникають питання до часу приходу вчителів, адже вони не завжди живуть поруч зі школою. Враховуючи час на проходження металодетектора, він може варіюватися від 7:50 до 8:15. Крім того, виникає питання, чи педагог має проводити через рамку дітей на першому уроці, чи це робитиме класний керівник.

“Уявляю, як класні керівники кладуть заяви про позбавлення класного керівництва, а адміністрація школи щоденно вишиковується біля рамки, щоб усі через неї пройшли своєчасно”, – пише посадовиця.

Вона зауважує, що згідно з документом, потрібно також визначити оператора стаціонарного металодетектора, облаштувати додатково місця для його очікування, ручного огляду та зберігання речей. І тут виникає питання, хто буде “обшукувати” дітей або дорослих – оператор чи офіцер безпеки.

Фандян зазначила, що проєкт містить і багато інших вимог, що, найімовірніше, покладеться на плечі вчителів. Тоді як педагоги мають просто вчити, якщо в державі хочуть якісні знання.

Чтайте також:  Що робити, коли вчитель не відпускає учня в туалет: пояснення юристів

“Там ще про світлофори, “лежачі поліцейські”, недопуск тварин, створення окремих місць для очікування батьків, паркани, які мають бути не нижчими за 2 метри, освітлення за територією школи. На одинадцяти сторінках є про що читати. Прочитайте, бо це про “відповідальність”, якою щедро діляться з учительством, усе більше покладаючи на його плечі. А вчитель просто має вчити, якщо хтось ще в державі хоче якісних знань”, – написала директорка департаменту.

Українці обурилися таким рішенням, зазначаючи, що їхніх дітей будуть обшукувати, як злочинців. Крім того, виникло питання й до того, як проходитимуть такі рамки школярі з особливим освітніми потребами.

“Чи погодяться батьки на те, щоб їхніх дітей обшукували, як злочинців. Взагалі це ідіотизм. Нехай краще укриття доведуть до ладу, вже ніхто не говорить про бомбосховища”.

“Якщо врахувати, що металошукачі для ранців і рюкзаків – джерело радіації, то стане ще веселіше. Ну і діти – “терористи”. Навіть попередні “реформатори” якісніше вмивали очі пересічним “божою росою”.

“Здається мені, хтось давно не був у приміщеннях шкіл. Додаткові кімнати або місця для зберігання речей? Евакуація? Малюки – 6-річки? Ні, не чули”.

“Краще гроші направити на збільшення кількості укриттів у закладах освіти та поліпшення їхніх умов”.

“Як добре, що у вас о 8:30 починаються заняття. У нас о 8:00”.

“І це мова про звичайних дітей. А як же діти з ООП?”.

*додаток до Постанови КМУ від 1 листопада 2024 року №1245.

Чтайте також:  Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

Джерело.


Повернутись вверх