facebook

НМТ-2025 стане складним випробуванням: збільшили кількість завдань

НМТ-2025 стане складним випробуванням: збільшили кількість завдань

Обов’язковий іспит охопить весь шкільний курс.

Інформує «Znaj.ua».

У 2025 році національний мультипредметний тест з історії України зазнає значних змін. Цього разу тест охоплюватиме всі розділи шкільної програми, а не лише сучасну історію України. За новими правилами, майбутнім вступникам доведеться відповідати на питання, що стосуються всіх історичних періодів — від найдавніших часів до сьогодення.

Про ухвалення таких змін повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти після прийняття парламентом відповідного законопроєкту. Зокрема, до питань НМТ з історії України, що стосуватимуться подій другої половини XVI — початку XXI століття, будуть додані теми зі стародавньої історії України, які раніше були виключені з тестів.

З 2022 року НМТ включав лише обмежені розділи шкільної програми з історії. У 2022 році тест охоплював історію України XX–XXI століть, у 2023 та 2024 роках теми розширили, додавши події другої половини XVI – початку XX століття. Проте у 2025 році тест повернеться до повної програми, як це було раніше у класичному ЗНО.

НМТ-2025 стане серйозним викликом для абітурієнтів, тому фахівці радять почати підготовку заздалегідь і вивчати всі історичні періоди. Доступ до тем та візуальних об’єктів для підготовки можна отримати через тренувальний сервіс для вступників — ЗНО ОНЛАЙН. УЦОЯО також рекомендує структурувати процес навчання за допомогою спеціальних добірок з датами й візуальними матеріалами.

Особливо важливо, щоб майбутні учасники тестування звернули увагу на давню історію України, адже цей розділ знову повертається до обов’язкових для вивчення. Відстежувати дати ключових подій, персонажів і пам’ятки, а також їхній історичний контекст допоможуть спеціально розроблені добірки, що структурують інформацію та роблять процес підготовки максимально зручним.

Рішення охопити всю програму з історії України на НМТ-2025 було прийняте з кількох причин. По-перше, це відповідає міжнародним стандартам освіти, де вважається важливим знання всієї історичної спадщини країни. По-друге, такий підхід дозволяє майбутнім абітурієнтам ґрунтовніше підготуватися до вступу у вищі навчальні заклади, де історичні знання можуть знадобитися навіть для тих спеціальностей, що не напряму пов’язані з історією.

Серед тем, які охоплює тест, будуть події давньої, середньовічної та новітньої історії України, а також основні події ХХ століття. Особливу увагу варто приділити давнім культурам, таким як трипільська, і періодам Русі, Козацької доби, а також соціально-політичним процесам XIX і XX століть.

Джерело.


Повернутись вверх