facebook

Діти не хочуть їсти, педагоги злі та байдужі. Найкраща вихователька України спростувала 6 міфів про державні дитячі садочки

Діти не хочуть їсти, педагоги злі та байдужі. Найкраща вихователька України спростувала 6 міфів про державні дитячі садочки

Інформує OBOZ.UA.

Дошкільний період надзвичайно важливий у розвитку дитини та закладає основу для майбутнього навчання. Тож немало батьків не завжди обирають державний садок, а надають перевагу приватному.

Наприклад, існують міфи, що діти відмовляють від їжі, а педагоги злі, байдужі та не приділяють достатньо уваги малюкам. Найкраща вихователька України Оксана Масовець в інтервʼю Освіторії спростувала упередження щодо державних закладів.

Жахливі умови

За словами Масовець, приватний садок не завжди буде кращим за комунальний. Адже є такі, які мають комфортні умови та чуйні педагогів. Зазвичай у них шалені черги на запис та туди важко потрапити.

“Чи буде садочок привабливим для батьків – залежить від тандему “адміністрація і вчитель дошкільної освіти”, – запевняє педагогиня.

Злі й байдужі вихователі

Такий міф виникає через низькі зарплати у вихователів, які нібито через це погано ставитимуться до дітей. У невеличких містах педагоги державних установ отримують не набагато менше за приватні. Проте комунальні заклади не завжди відкривають люди, які працювали у цьому секторі, а в штат часто беруть колишніх вихователів держсадків. В першу чергу, за словами Масовець, діє людський фактор.

Чтайте також:  “Не школи, а якісь культурні організації. Коли педагоги ще встигають вчити дітей?”, – освітній омбудсмен

Несмачна їжа

Педагогиня запевнила, що зараз немає тої їжі, яку згадують покоління “міленіалів” та “бумерів”. Тож діти харчуються приблизно однаково, що в приватному, що у державному садках. Меню затверджують керівники закладів, тож все залежить від їхнього бажання йти у ногу з часом.

Не вистачатиме уваги

Зазвичай у державних садках близько 20 дітей, каже Масовець, а у приватних – до 10. Проте, за її словами, зацікавлений вихователь знає, як вибудувати діяльність у групі. Крім того, у великому колективі виникає багато різних думок та ідей та є відчуття великої командної роботи.

Панує авторитарна педагогіка

Таке розуміння – пережиток з радянських часів і цей період вже давно минув, запевняє педагогиня. Адже в садках працюють молоді, усміхнені та сучасні вихователі.

Двері державного дитячого садочка зачинені для батьків

Така позиція залежить від керівників закладів освіти. Масовець радить вихователям показувати батькам, що вони готові бути другом для їхньої дитини. Крім того, в нинішній час важливо долучати сімʼї до педагогічного партнерства в садку. Таким чином дорослі побачать, як проходить освітній процес і те, чого не було в їхньому дитинстві.

Джерело.


Повернутись вверх