facebook

“Батьки покладають надію на школу. І це проблема”: Данило Яневський на прикладі театру спростував популярний міф про освіту в Україні

“Батьки покладають надію на школу. І це проблема”: Данило Яневський на прикладі театру спростував популярний міф про освіту в Україні

Українські батьки сподіваються, що школа буде займатися навчанням та вихованням дітей. Насправді дорослі мають відповідати за освіту школярів.

На цьому зауважив доктор історичних наук та заслужений журналіст України Данило Яневський в інтервʼю OBOZ.UA. Він пояснює, що найпростішим способом чогось навчити дітей – це сходити з ними на виставу в театр.

“Проблема в тому, що батьки самі мало що знають і покладають надію на школу. Що школа навчить. Але нічого школа не навчить”, – каже Яневський.

“От простий приклад: як навчитися українства? У хорошому сенсі цього слова. У театр ходити, наприклад. Піти в театр Лесі Українки на виставу “Острів скарбів”. Здавалося б, де Україна, а де Роберт Льюїс Стівенсон. А треба піти туди, щоб це подивитись. Овва, невже так можливо? Хто це має робити, школа? Ні – батьки”, – додає він.

Нагадаємо, українські вчителі базової школи вказали на те, що в учнів погіршилися результати навчання. Зокрема, порівняно з минулим роком найбільша різниця спостерігається з української мови. Цього року про недостатній рівень знань вказали 53% педагогів, тоді як минулоріч показники були на рівні 48%. Водночас з української літератури про зниження знань зазначили 50% вчителів проти 44% минулого року.

Чтайте також:  Освітній колапс: сучасні діти у школах зіштовхнулися із небувалою катастрофою

Також на проблему якості знань вказав і голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. За його словами, випускники закладів освіти показують невтішні результати, натомість з кожним роком зростає кількість медалістів у школах.

Джерело.


Повернутись вверх