Календарно-тематичне і поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі
Автор: Тетяна Гребенюк
“КАЛЕНДАРНО- ТЕМАТИЧНЕ І ПОУРОЧНЕ ПЛАНУВАННЯ здійснюється вчителем у ДОВІЛЬНІЙ формі.
Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних, поурочних планів, інших необхідних у професійній діяльності робочих матеріалів є ІНДИВІДУАЛЬНОЮ СПРАВОЮ ВЧИТЕЛЯ.
Установлення універсальних стандартів таких документів у межах закладу загальної середньої освіти, у межах населеного пункту, району, області є НЕПРИПУСТИМИМ.”
P.S. Цей абзац прописують кожного року у методичних рекомендаціях, але є такі школи (на жаль, такі випадки не поодинокі), де дирекція вимагає від учителів КТП певного зразка (ними вигаданого і установленого).
Вчитель користується у роботі багатьма документами! Це ЙОГО робочі матеріали!
Щоб зрозуміти чи є КТП дійсно робочим матеріалом вчителя – треба планування переглянути!))) Якщо там є різні позначення, примітки, стрілочки, дужки, дописано чи щось і закреслено…тощо – це свідчить про те, що вчитель працює дуже добре, адже впродовж року вносить у КТП певні поправки чи доповнення.
Але ж НЕ ЦЕ важливо, а те – ЯК вчитель навчає своїх учнів, які знання отримують діти, як пояснює навчальний матеріал, які застосовує форми, методи роботи, як вчить критично мислити, як учні застосовують свої знання тощо.
Допоможіть вчителю спокійно працювати!))