facebook

Запобіжні заходи в школах — це абсолютна маячня. У класі має бут протяг, — доктор Комаровський

Окрім того, в класах потрібно контролювати температуру та вологість повітря.

Щоденне вимірювання температури, миття підлоги хлоркою та регулярне носіння маски в школі й зокрема на уроці — це абсолютно неефективні заходи з протидії коронавірусу. Так вважає відомий український лікар Євген Комаровський, пише про це NV.UA. За його словами, з середини жовтня рівень захворюваності на COVID-19 може зрости, але не через ігнорування запобіжних заходів, а тому, що люди бояться протягу більше, аніж самого коронавірусу. А ті правила, згідно з якими організований освітній процес — це, за словами лікаря, “абсолютна маячня”:

Ось ці діти нещасні в масках на прогулянках. Це маячня. Це — закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, це діти, які миють руки з ранку до ночі… Я жодного разу не бачив, щоб мені (як глядачеві) показали клас, по телевізору, і сказали: «Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось — гігрометр». Люди не можуть додуматися, що в класі насамперед потрібно організувати протяг, контролювати температуру та вологість повітря.

Пан Комаровський зазначив, що всі ці заходи у школах — це відмивання грошей на масках, санітайзерах, на митті підлоги хлоркою, на нещасних дітях у масках, поки на них камера дивиться, а потім знімають, щоб хоч трохи подихати:

Це не ігнорування заходів, це відсутність логіки та здорового глузду. Спробуйте дихати в масці в кімнаті, де температура +26 і вологість повітря 20%! Так це ж треба, скільки розуму, щоб знизити там температуру — провітрити. А якщо не дай Боже, відкрили вікно, а потім у Васі нежить, прибіжить же його особливо розумна розлючена мати з криком: «Що ж ви довели мою нещасну дитину і заразили її з вашим протягом коронавірусом!»

Тому у школах, переконаний медичний експерт, не повне ігнорування запобіжних заходів, а відсутність логіки та здорового глузду. Тим паче коли страхи батьків або їхня переконаність тому, як треба дбати про здоров’я дітей, визначають політику держави, конкретної школи. Де вони вважають, що повинні поставити кварцову лампу і добре натопити, але це все маячня, заперечує лікар.

Найкращий спосіб визначити в дитини коронавірус — провести тест на наявність нюху, який ефективніший за вимірювання температури, роз’яснив Євген Комаровський:

Втрата нюху і відчуття смаку за відсутності нежитю — це дуже типово для коронавірусу. Один із найкрутіших симптомів. Тому що під час грипу людина теж часто не відчуває аромати через те, що закладений ніс і нежить, набряк слизової, клітин чутливих. Тут зрозуміло. А під час коронавірусу — нежитю на копійку, а нюху немає. Саме тому тест «чим це пахне?» набагато ефективніший за будь-яку термометрію.

Експерт порадив учителям взяти клаптик тканини, натерти її часником і запитувати в учнів з температурою 37,1 чим цей клаптик пахне. Якщо дитина відчуває аромат, значить все добре, а якщо ні — діяти потрібно за алгоритмом. Ізолювати учня в окремому приміщенні з дотримування дистанції. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам або сімейному лікарю, за потреби викликає швидку допомогу та відправляє дитину додому з її батьками або представниками.

Чтайте також:  Мовний омбудсмен скаржиться на недотримання вчителями вимог про викладання українською мовою

Джерело.


Повернутись вверх