У Міносвіти назвали кількість шкіл в Україні, які готові до блекаутів: інші перейдуть на синхронний формат
На сьогоднішній день лише 50% українських шкіл забезпечені генераторами та котельнями, що дозволяють продовжувати освітній процес навіть за відключення електроенергії. Інші школи у разі блекаутів будуть змушені перейти на синхронний формат роботи.
За такого сценарію вчитель даватиме завдання, а потім перевірятиме їх виконання. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Сташков.
За його словами, в Україні є школи, які забезпечені генераторами, і вони можуть продовжувати роботу за відключення електроенергії. Також у таких освітніх закладах є свої котельні, які здатні забезпечити приміщення теплом.
“Таких шкіл, за даними, які нам надали регіони, понад 50%. Це означає, що ці школи навіть при відключенні електроенергії навчатимуться в очному форматі, якщо вони мають укриття і дозволяє ситуація з безпекою”, – заявив Сташков.
Крім того, він зазначив, що школа може закінчувати навчальний рік не обов’язково 30 червня, а умовно 30 травня, якщо виконали навчальну програму. Тому це не означає, що всі школи навчатимуться до 30 червня. У той же час, за словами Сташкова, через різні умови деякі школи, які не можуть з об’єктивних причин організувати офлайн-навчання, будуть змушені переходити на синхронний формат, коли вчитель дає завдання, а потім перевіряє, як школярі опанували матеріал.