facebook

Навчання для школярів на канікулах: батькам розповіли подробиці

Навчання для школярів на канікулах: батькам розповіли подробиці
Школярі мають відпочивати від навчання
Канікули – це час, коли діти нарешті мають можливість відпочити від навантаження в школі і присвятити час тому, що їм справді до вподоби. Але багато батьків впевнені, що їхнє чадо не повинно пропустити можливості стати ще розумнішими, і навантажують своїх дітей додатковими заняттями та гуртками. Чи правильний такий підхід, розповіла доктор педагогічних наук, пише РБК-Україна.

За словами керівника освітнього проекту “Світ чекає на крилатих”, доктора педагогічних наук, автора підручників та посібників для початкової ланки закладів загальної середньої освіти Анжеліки Цимбалару навчання є дуже трудомістким та енерговитратним процесом, від якого потрібен якісний відпочинок.

“Вчені вважають навантаження під час навчання таким же важким, як під час роботи шахтаря. Саме тому канікули мають тривати не 24 дні, а не менше 30 календарних днів протягом навчального року (з вересня по травень) та ще плюс три літні місяці. Саме стільки потрібно часу, щоб діти якісно відпочили від навчальних навантажень, визначили фахівці”, – каже Анжеліка Цимбалару.

Вона додає, що перевтома дитини може спричинити розвиток багатьох хронічних захворювань, у тому числі психічних розладів, тому важливо приділяти увагу відпочинку дітей під час канікул. Це допоможе підвищити його навчальні здібності під час занять у школі та розвиватиме їх пізнавальний інтерес.

Чтайте також:  Чи будуть “Уроки щастя” окремим предметом і в яких класах проводитимуть заняття

На думку доктора педагогічних наук, для батьків необхідно насамперед допомогти дітям відпочити під час канікул якісно. Для цього варто розвивати у дитині творчість:

  • Організуйте сімейні виставки, вернісажі робіт дитини.
  • Купуйте або знайдіть в інтернеті та надрукуйте розмальовки, схеми різних робіт.
  • Запропонуйте своїм малюкам відвідування 1-2 гуртків (не більше) на її вибір.
  • Влаштовуйте вдома щовечора “книжник” із читанням цікавих дитячих книг.
  • Не забувайте і про рухливі ігри.

Джерело.


Повернутись вверх