facebook

Держсекретар МОН порівняв проблеми вчителів України з медициною: якщо на найкращому апараті УЗД працюватиме невіглас, результату не буде

Колишній держсекретар МОН порівняв проблеми вчителів України з медициною: якщо на найкращому апараті УЗД працюватиме невіглас, результату не буде

Найбільш кричуща проблема в сучасній шкільній освіті – це матеріальне забезпечення вчителів. Такої думки дотримується колишній державний секретар Міністерства освіти та науки Сергій Захарін. Посадовець порівняв ситуацію з медициною, зазначивши, що не можна збудувати систему охорони здоровʼя, якщо не буде критичної кількості підготовлених лікарів.

Про це Захарін розповів в інтервʼю OBOZ.UA. Він зауважив, що у випадку, коли на сучасному діагностичному обладнанні працюватимуть невігласи, то отримати правильні результатів діагностики буде неможливо.

“Найбільш кричуща проблема, на мій погляд, – матеріальне забезпечення педагогів. Неприпустимо, якщо вчитель отримує заробітну плату нижче прожиткового мінімуму. За аналогією, ми ніколи не збудуємо гарну систему охорони здоров’я, якщо в нас не буде критичної кількості підготовлених та мотивованих лікарів. Якщо на найкращому в світі діагностичному обладнанні будуть працювати невігласи, слабо мотивовані люди, ми ніколи не отримаємо правильних результатів діагностики”, – пояснив посадовець.

Серед інших труднощів Захарін виділив мотивацію школярів, адже без неї не буде справжньої освіти. За його словами, в суспільстві дедалі більше нівелюється авторитет освіченої людини та знижується престижність професій педагогів. Саме через це виникає проблема високої академічної культури.

Чтайте також:  Заклади освіти терміново мають встановити сонячні панелі та вітряки

Водночас, посадовець звернув увагу на зосередженні учнями вивчення лише тих предметів, які стосуються випускних іспитів.

Крім того, Захарін зауважив, що існує проблема механізму впровадження реформи Нової української школи. Це, зокрема, впливає на своєчасне опрацювання зауважень та внесення необхідних змін.

“Я свідомо акцентую не на самій НУШ, а на механізмах впровадження. Існує багато засторог щодо реформи. Ми чуємо зауваження не лише від батьків, а також від вчителів, методистів, науковців. Натомість немає механізму своєчасного опрацювання цих зауважень та внесення необхідних коректив”, – каже посадовець.

Джерело.


Повернутись вверх