facebook

Відпустки вчителів: які зміни запровадили і що мають пам’ятати педагоги

Відпустки вчителів: які зміни запровадили і що мають пам’ятати педагоги
Педагоги можуть кілька разів на рік взяти відпустку без збереження зарплати та за сімейними обставинами. Про які ще зміни щодо своїх відпусток мають пам’ятати вчителі – далі.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов уточнив, що протягом року працівник може взяти кілька разів відпустку без збереження зарплати за сімейними обставинами. Однак вона не може бути більшою, ніж 30 днів на рік. Відповідні зміни у законодавстві щодо надання відпусток відбулися у кінці 2023 року.

Що повинні пам’ятати вчителі про відпустку
Горбачов також зазначив, що цю відпустку, а також відпустку, яку надають у зв’язку з надзвичайними ситуаціями та збройною агресією Росії проти України без збереження зарплатні, не зараховують до стажу роботи. Це дає право на щорічну основну відпустку.
Також в Офісі освітнього омбудсмена нагадали, що у період дії воєнного стану щорічна основна відпустка може максимум становити 24 дні на рік. Зміни стосуються і відпустки у зв’язку з народженням дитини. Її надають не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
На час профспілкового навчання працівникам також надають додаткову відпустку тривалістю до 6 днів з компенсацією середньої заробітної плати.

Чтайте також:  Від 24 до 56 днів. Скільки повинна тривати відпустка вчителя та хто це визначає

Перенесення вихідних та робочих днів, крім окремих випадків, визначає трудовий або колективний договір. Якщо таке положення відсутнє, його реалізовують за наказом (розпорядженням) роботодавця, погодженим з представниками працівників.

Чи підвищили зарплату учителям з 1 квітня

  • Кілька місяців тому очільник Міносвіти України Оксен Лісовий анонсував підвищення зарплати педагогам з січня та з квітня 2024 року.
  • Однак освітяни кажуть, що не відчули очікуваного підвищення оплати праці з квітня.
  • У Міносвіти заявили, що підвищення зарплат бюджетникам мало відбуватися у межах загального підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду і відповідної зміни усієї єдиної тарифної сітки.
  • У відомстві також повідомили, що відповідне рішення ухвалює уряд за поданням Міністерства економіки України. І порадили для отримання детального роз’яснення звернутися до відповідного міністерства.
  • Юрист Олександр Брижак пояснив, що проєкт про підвищення посадового окладу учителям з 1 січня та 1 квітня 2024 року Кабмін не ухвалив.

Джерело.


Повернутись вверх