facebook

Кількість предметів у старших класах після реформи зменшиться, – заступник очільника МОН

Кількість предметів у старших класах після реформи зменшиться, – заступник очільника МОН

Вже у 2027 році у нашій державі втілюватимуть у життя трирічну профільну середню освіту (10 – 12 класи). Це один із найскладніших етапів реформи “Нова українська школа”.

Він передбачає зміни у стандарті освіти, освітніх програмах і мережі закладів освіти. Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків розповів Освіті 24, чи змінять при цьому кількість предметів.

Кількість предметів у старших класах зменшиться
Посадовець каже: зараз є понад 15 предметів, які учні вивчають в 10 – 11 класах. Реформа профільної середньої освіти передбачає зменшення кількості цих предметів.

Буде ядро, коли тільки окремі предмети, вони можуть бути інтегрованими (до прикладу, українська мова та українська література, об’єднані в один предмет), будуть обов’язковими для всіх. І буде профіль – поглиблене вивчення предметів, до прикладу, математики, алгебри – залежно від того, який профіль. І що найважливіше – буде досить багато предметів на вибір,– розповів Сташків.

Так, учень, за його словами, зможе сам планувати свою освітню траєкторію – і не так, як зараз, наймати репетиторів і готуватися до НМТ, а вибирати ті предмети, які йому цікаві.

Чтайте також:  Створити хороший профільний ліцей за 1 рік можна лише на папері. Готуватися потрібно було "вчора", – Сергій Дятленко

Джерело.


Повернутись вверх