facebook

МОН відповіло, чи збільшуватиме кількість місць у магістратурі й аспірантурі через шалений попит: кількість вступників 2024 рекордна

МОН відповіло, чи збільшуватиме кількість місць у магістратурі й аспірантурі через шалений попит: кількість вступників 2024 рекордна

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко запевнив, що у 2024 році не планується збільшувати кількість місць в магістратурі та аспірантурі попри шалений попит. Зокрема, за словами посадовця, на єдиний вступний іспит зареєструвалося понад 200 тисяч осіб.

Про це Вітренко сказав під час брифінгу, передає Укрінформ. Він зазначив, що кількість місць лімітована ліцензійними умовами і змінити це нині не можна з певних причин. Зокрема, це стосується матеріально-технічної бази та педагогічних працівників.

“Що стосується збільшення кількості місць, то цього не буде. Тому що вони лімітовані ліцензійними умовами, тобто від місткості ліцензії в кожному закладі вищої освіти є певна кількість місць. На ліцензійний обсяг впливає велика кількість чинників, у тому числі та матеріально-технічна база закладів освіти, наявність педагогічних, науково-педагогічних працівників. Перегляду ліцензійних вимог зараз не буде відбуватися, незалежно від попиту, інших обставин. Освітня сфера ніколи не буде допомагати тим людям, які використовують різні способи для того, щоб не виконувати свої конституційні обовʼязки”, – сказав посадовець.

Він додав, що зазвичай кількість вступників була на рівні 120-130 тисяч осіб.

Чтайте також:  Списки зі студентами передадуть у ТЦК: чи мають виші на це право

Водночас заступник міністра освіти Михайло Винницький повідомив, що у 2024 році вступний іспит в магістратуру та аспірантуру буде доволі жорстким. Зокрема, це відбувається тому, аби ті абітурієнти, які хочуть отримати якісну освіту, мали б таке право. За його словами цьогоріч кількість вступників перевищила 200 тисяч осіб, тоді як зазвичай їх не більше 120 тисяч. Він підкреслив, що державі потрібна високоосвічена нація, саме тому буде жорстка система відбору цього року.

Нагадаємо, станом на 27 травня для вступу в магістратуру й аспірантуру зареєструвалося понад 167 тисяч учасників, що вдвічі більше за очікувані цифри. Вступникам потрібно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ), а для деяких спеціальностей – єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Попередньо Винницький повідомляв, що освітнє відомство очікує близько 80-90 тисяч вступників у магістратуру й аспірантуру у 2024 році.

Джерело.


Повернутись вверх