facebook

Вчитель має бути артистом, навіть клоуном. Принципи ефективного навчання від Браяна Каплана захопили мережу

Вчитель має бути артистом, навіть клоуном. Принципи ефективного навчання від Браяна Каплана захопили мережу

Вчитель має споглядати за реакцією учнів на уроках та бути цікавішим, якщо вони нудяться. Зокрема, американський професор економіки Браян Каплан радить педагогам стати цікавішими, розповідати анекдоти та висміювати себе. За його словами, викладачі мають бути артистами, навіть клоунами на уроках.

Принципами навчання освітянина поділився український бізнезмен та громадський діяч Петро Чернишов у Facebook, чим захопив мережу. Він зауважив, що методи викладання професора можуть стати у нагоді вчителям будь-якого предмету, а не тільки економіки. Зокрема і тому, що викладач використовує їх у вихованні і своїх дітей.

“Дивіться на обличчя ваших учнів. Якщо вони нудяться, будьте цікавішими. Розповідайте анекдоти. Висміюйте себе. Поводьтеся як клоун. Жартуйте з усіх почуттів. Відкиньте свою гордість; вчитель – це артист або він провалюється”, – ділиться Каплан.

Він також радить зберігати дисципліну та дотримуватися правил у покараннях, розкладі, перервах тощо. Крім того варто слухати учнів, “діяти як шут, але правити як король”.

Водночас професор нагадує, що вчителям потрібно памʼятати, що вони знають більше, ніж діти. Саме тому використовуючи високі рівні складності варто ділити на 10. Освітянин запевняє, що навіть розумні люди на початку жахливі майже у всьому.

Чтайте також:  "Діти не вміють перетворити свою думку на речення": в УЦОЯО вказали на суттєву проблему учнів 6 і 8 класів

Каплан ділиться, що не потрібно чекати від підлітків, що вони зможуть вирішити все самі. Натомість, він радить починати з модельних задач, а потім поступово працювати над ними.

У випадку, якщо школярі роблять менше 75% своїх завдань правильно, то вправи все ще занадто складні.

Коли ж учні вирішують майже всі задачі правильно, їм варто додати практики та тренувань.

Якщо підлітки роблять більше 95% своїх завдань правильно, то вони готові рухатися вперед. Проте вчителям потрібно памʼятати, що школярам потрібно давати оновлювальні роботи. Крім того, важливо використовувати повторення, а не очікувати, що учні зрозуміють прості істини для педагогів.

Каплан також радить вчити дітей бути більш терплячими, особливо у випадках, коли вони роздратовані або обурені. Зокрема, за словами професора, це найкраще робити своїм прикладом.

Крім того, педагогам варто донести студентам важливість вивчення предметів, навіть якщо аргументом стане відповідь: “Вам це потрібно для закінчення навчання”.

Вчителі мають заслужити довіру учнів, запевняє професор. За його словами, прикрашати світ не потрібно навіть для маленьких дітей.

Якщо ж педагогу важко прочитати емоції школярів, варто задавати їм питання та дізнатися, що їх заплутує та як вони відносяться до атмосфери у класі.

Чтайте також:  Дистанційку можуть повернути: коли школи скасують уроки

“Приймайте їхні відповіді благодійно і коригуйте свою педагогіку, щоб вона відповідала реальним учням, які у вас є”, – радить Каплан.

Він додає, що коли школярів або студентів багато, то педагогам потрібно шукати баланс, аби знайти контакт з усіма.

Користувачі соцмережі були у захваті від таких порад та запевняли, що вони будуть корисними не тільки в освітньому процесі.

“Шикарні принципи, забрав собі. Думаю, що принципи будуть корисними будь-якому менеджеру/ постановнику задач своїх команді!”.

“Майже все крім принципа шута використовую, цирк то не моє, з іншим абсолютно згодна, проте з огляду на цей факт вважаю що особистість вчителя теж важлива, різним дітям треба різні вчителі і це нормально”.

“Треба ж! Виявляється була я суперовим вчителем початкової школи! Інтуїтивно використовувала всі ці принципи. Правда, за 25 років вигоріла до останку й пенсії, на жаль, не заслужила”. 

“На жаль, давно вже не викладаю, але можу засвідчити, що це 100%. Гарний вчитель це завжди артист! Ну і розуміння, що класно-урочна система це жах, особливо для школярів. Тож надважливо знайти той баланс”.

 

Джерело.


Повернутись вверх