facebook

Що повинна знати дитина з математики після закінчення 1 класу

Що повинна знати дитина з математики після закінчення 1 класу

Після завершення кожного класу батьки очікують, що діти матимуть певний рівень знань, розвинуть навички та здобудуть нові вміння. У початковій школі учні вивчають кілька дисциплін, проте немало уваги приділяється математиці.

Завідувачка відділу початкової освіти ім. Савченко Інституту педагогіки НАПН України Оксана Онопрієнко розповіла, якими навичками має володіти школяр наприкінці першого року навчання у школі. Деталі оприлюднила Нова українська школа.

Одними із ключових математичних досягнень мають бути навички додавання і віднімання чисел у межах 10. Це ті базові знання, які допомагають закласти фундамент для подальшого вивчення дисципліни.

Також дитина має легко називати склад кожного числа. Наприклад, розкласти 8 на 5 і 3, 4 і 4 тощо. Це стане у пригоді у другому класі, коли школярі вивчатимуть способи додавання і віднімання чисел, різниця або сума яких буде більше 10.

Крім того, учням першого класу необхідно ознайомитися та вміти порівнювати числа в межах 100. Зокрема, навчитися їх читати, записувати та утворювати з десятків та одиниць.

На першому році навчання діти мають знати, як виконувати додавання та віднімання двоцифрових чисел на основі нумерації. Наприклад, 24+1, 27–7 тощо. У разі успішного засвоєння цієї навички школярам у другому класі буде легше працювати на уроках.

Водночас учням у цьому віці треба навчитися розвʼязувати прості задачі, які мають питання “Скільки разом?”, “Скільки залишилося?”, “Скільки стало, якщо збільшили/зменшили на…?”, “На скільки більше/менше?”. Ці навички допомагають школярам розвивати логічне мислення та застосовувати знання у повсякденному житті.

Джерело.


Повернутись вверх