facebook

Батьки учнів мають змогу за допомогою смарт-годинника дитини підключатися та таємно слухати, що відбувається в класі. Як реагувати учителю?

Батьки учнів початкових класів мають змогу за допомогою смарт-годинника дитини підключатися та таємно слухати, що відбувається в класі. Як реагувати учителю на таку ситуацію?

Відповідає Коваленко Анастасія, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель початкових класів, освітня експертка ЮНЕСКО.

Ситуація, коли батьки за допомогою смарт-годинників таємно підключаються до уроків та слухають, що відбувається під час освітнього процесу, може бути складною. На жаль, така ситуація є дуже розповсюдженою в повсякденному житті початкової школи. Як діяла я в такій ситуації, ось деякі поради:

✔ створення політики конфіденційності: школа може встановити чітку політику щодо використання технологій під час уроків і нагадати батькам про необхідність дотримуватися цих правил.

✔ етичність та повага до приватності: підкресліть важливість поваги до приватності учнів та вчителів під час уроків і нагадайте батькам про це під час особистих зустрічей або в чаті класу.

 

✔ проведення батьківських зборів: організуйте зустрічі або вебінари для батьків, під час яких вони можуть ставити питання учителям і отримувати всю необхідну інформацію без потреби таємного підключення до уроків, або влаштуйте показовий урок для батьків здобувачів освіти.

✔ нагадати про ефективність співпраці: підкресліть, що ефективніше та корисніше співпрацювати з учителем відкрито та чесно, аніж використовувати таємні методи спостереження.

Чтайте також:  Межі навчального року та дня для студентів і учнів змістять: що пропонує МОН

✔ використання технології для залучення батьків: запропонуйте батькам інші способи бути залученими до освітнього процесу, наприклад, регулярні звіти електронною поштою чи спеціальну платформу для батьківського зв’язку.

✔ обговорення та вирішення проблеми відкрито: якщо ситуація стає серйозною, обговоріть це з батьками відкрито та спробуйте знайти компромісне рішення разом з ними.

Важливо зберігати баланс між забезпеченням приватності учнів і сприянням залученості батьків до навчального процесу.
Джерело:Спільнота сучасних учителів

Джерело.


Повернутись вверх