facebook

“Батіг зрозумілий. Але де пряник?” Володимир Співаковський пояснив, чому не варто штрафувати учнів за прогули в школах

“Батіг зрозумілий. Але де пряник?” Володимир Співаковський пояснив, чому не варто штрафувати учнів за прогули в школах

Штрафувати дітей за прогули було б справедливо у мирний час, вважає освітній експерт Володимир Співаковський. За його словами, в умовах повномасштабної війни Росії проти України багато громадян мають нестачу фінансів, тож такий спосіб навряд чи приживеться.

Фахівець пояснює, що в Україні немає системи заохочення школярів до навчання, натомість зрозуміло, яким може бути покарання. Зокрема, він пропонує перейняти досвід Південної Кореї, де до школярів підвищені вимоги до старанності, змагальності та цілеспрямованості. Про це Співаковський розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

“У мирний час система штрафів за прогули могла б вважатися справедливою. Але в умовах війни та нестачі грошей у батьків цей захід навряд чи приживеться. Батіг зрозумілий. Але де пряник?” – розповів експерт.

Він ділиться, що в Україні взято курс на фінську систему освіти, яка має низький рівень вимог – толерантність, відсутність оцінок, піклування про слабких тощо. За його словами, саме це призвело до зниження відповідальності учасників освітнього процесу.

Чтайте також:  Вчительська зарплата $4 000? В декого так, але є нюанс

Джерело.


Повернутись вверх