facebook

Не більше 24 дітей у класі. Що зміниться з 1 вересня в початковій школі та чому це може стати проблемою…

Не більше 24 дітей у класі. Що зміниться з 1 вересня в початковій школі та чому це може стати проблемою…

В Україні з 1 вересня 2024 році у класах початкової школи має бути не більше 24 учнів. Відповідна норма стосуватиметься лише набору до перших класів, інших таке переформатування не зачепить.

Про це повідомив освітній експерт Сергій Дятленко у Facebook, посилаючись на одну із норм прикінцевих положень Закону “Про повну загальну середню освіту”. Він зауважив, що це може стати проблемою для сіл. Адже якщо в таких школах всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи буде складно.

“Якщо в селі на сьогодні всього 26 першачків, то створювати 2 неспроможні класи ще й накладно (вмикаємо здоровий глузд). Серйозним обґрунтуванням є можлива міграція контингенту під час війни. Думаю, що ділити на 2 класи варто, якщо кількість учнів стабільно більша 28. Боремося проти 35, а не за 10”, – написав фахівець.

Він зауважив, що так норму легко буде застосовувати для населених пунктів зі значною кількістю майбутніх першокласників. Наприклад, якщо раніше 86 першокласників розділяли на 3 класи, то нині таких буде вже 4.

Чтайте також:  Шкільну програму спростять, щоб не забивати учнів другорядною інформацією

Джерело.


Повернутись вверх