facebook

Новий правопис, довідкові матеріали і низький пороговий бал: Вакуленко розповіла, як полегшать НМТ у 2024 році

Новий правопис, довідкові матеріали і низький пороговий бал: Вакуленко розповіла, як полегшать НМТ у 2024 році

Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла, що цьогоріч завдання на Національному мультипредметному тесті будуть сформовані за новим правописом. Проте перевіряти вступників чи знають вони нові правила не планують. Також, під час складання іспиту, школярі матимуть довідкові матеріали з хімії, математики та фізики. З останніх двох дисциплін цього року до ресурсів додали більше інформації та формул.

Про це Вакуленко розповіла в інтервʼю виданню Дзеркало тижня. Вона також зазначила, що користуватися додатковими матеріалами з цим предметів дозволяється тому що перевіряється здатність застосовувати окремі речі для розвʼязання завдань. Таким чином, учасники НМТ демонструватимуть чи розуміють вони матеріал, а не просто перевірятимуть помилки.

“Ми перевіряємо здатність учасника тестування не запам’ятовувати окремі речі, а застосовувати їх для розв’язання завдань. У тестах із фізики, математики, хімії є чимало розрахункових задач. Відповідно ми дали формули, щоб учасник демонстрував саме розуміння цього матеріалу, а не те, чи він не помилився, наприклад, із коефіцієнтом. Тест із фізики дає змогу учасникові показати свої предметні компетенції”, – сказала Вакуленко.

Директорка УЦОЯО також пояснила щодо порогового балу. За її словами, попри те, що цього року його підняли до 15%, він все одно низький. Зокрема, під час розроблення тестів використали цілу низку різних типів завдань для яких застосовували певні правила. Таким чином, вступникам, аби набрати достатню кількість балів для проходження порогу, наприклад, з фізики, потрібно буде виконати правильно пʼять завдань із одним варіантом відповіді або дві розрахункові задачі та одне завдання з вибором варіанта відповіді. Теж саме стосується й інших предметів.

Чтайте також:  "Завдання важкі, але їхній рівень – однаковий для всіх": Лісовий назвав виклики НМТ-2024 та розповів про повернення ЗНО

Вакуленко зазначила, що для того, аби отримати пристойний результат на тестуванні, учасникам НМТ важливо свідомо виконувати завдання, а не просто намагатися дотягнути до порогу. За її словами, конкурсний бал розраховується на основі всіх чотирьох предметів і до всіх представлених дисциплін застосовують різні вагові коефіцієнти, залежно від обраної спеціальності.

Нагадаємо, минулого року пороговий бал становив 10%. Нині ж його підвищили до 15%. Так вступникам, які складатимуть НМТ-2024, потрібно буде набрати:

  • 7 тестових балів – з української мови, біології, української літератури та географії;
  • 8 тестових балів – з історії України;
  • 6 тестових балів – з хімії;
  • 5 тестових балів – з математики, фізики та іноземної мови.

Джерело.


Повернутись вверх