facebook

У педагогічні університети зазвичай ідуть ті, хто нікуди деінде не зміг вступити, – Лікарчук

У педагогічні університети зазвичай ідуть ті, хто нікуди деінде не зміг вступити, – Лікарчук

Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти та професор Ігор Лікарчук підкреслив, що у педагогічні університети вже давно немає конкурсів. Тож туди, на його думку, зазвичай, йдуть ті, хто не зміг вступити деінде.

Він також зазначає, що в школах не вистачає вчителів, натомість вакансій велика кількість. Тим не менш, охочих працювати у закладах освіти немає. Про це експосадовець розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

Приєднуйтесь до нашої нової спільноти ОСВІТА UA

Посилання:https://www.facebook.com/groups/1023345988199205/?ref=share

“Давайте не забувати, що черг охочих працювати в закладах освіти немає. Ба більше, у загальній середній освіті є сила-силенна вакансій. Давно немає конкурсів у педагогічні університети. Зазвичай у ці заклади вищої освіти йдуть ті, хто нікуди деінде не зміг вступити”, – сказав Лікарчук.

Нагадаємо, освітянин в першій частині інтервʼю висловився щодо сертифікації педагогів. Він зазначив, що на ній вчителі, замість того, аби виконувати професійно орієнтовані тести, відповідали на питання про те, які вазони потрібно ставити на підвіконня. За його словами, таке незалежне оцінювання в українському витворі не можуть зрозуміти за межами країни.

Експосадовець каже, що тих вчителів, які йдуть на таке шоу трохи набратися ганьби, можна зрозуміти, адже вони таким чином отримають 20% надбавки. Проте, на його думку, сертифікація не має стосунку до поліпшення якості освіти.

Чтайте також:  Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогам планують змінити...

Другу частину інтерв’ю читайте на OBOZ.UA у понеділок, 29 квітня. Ігор Лікарчук розповість про “підводні камені” НМТ, відтік абітурієнтів за кордон та проблеми пілотування реформи старшої школи.

Джерело.


Повернутись вверх