facebook

Для студентів все радикально зміниться: Рада ухвалила новий закон – доведеться змиритися

Для студентів все радикально зміниться: Рада ухвалила новий закон – доведеться змиритися

Рада ухвалила закон №10177, спрямований на розвиток індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті загалом. Відповідно до цього закону, той, хто навчається у вищому навчальному закладі, отримує можливість обирати освітні програми, суб’єкти освітньої діяльності, що реалізують їх, види, форми та терміни здобуття освіти, освітні компоненти та рівень їх складності.

Простіше кажучи, тепер студент, а не гурт, зможе обирати певну кількість предметів особисто. Це наближає нас до європейського рівня вищої освіти.

Підтримали закон – 306 членів Ради.

Варто зазначити, що цим законом не скасовується заочна форма навчання. Загалом зміни, передбачені законом №10177, є значними і можуть вплинути на освітню систему країни. По-перше, вони надають студентам більше свободи у виборі курсів, що сприяє більш гнучкій та персоналізованій освіті. Замість того, щоб дотримуватися суворого навчального плану, кожен студент тепер може скласти свою власну освітню програму відповідно до його інтересів, здібностей та кар’єрних цілей.

Це дозволить студентам більш глибоко занурюватися у вивчення вибраних предметів та розвивати свої навички у більш вузькій галузі, що зрештою може підвищити якість освіти та підготовку фахівців. Крім того, такий підхід сприяє розвитку самостійності та відповідальності студентів за свою освіту, що є важливим аспектом у сучасному світі.

Чтайте також:  Старт на початку серпня і пари по суботах: як хочуть змінити графік навчання у ЗВО і коледжах України

Закон також враховує різноманітність потреб та запитів студентів, дозволяючи їм обирати не лише предмети, а й форми навчання та терміни здобуття освіти. Це особливо важливо для тих, хто поєднує навчання з роботою або іншими обов’язками, оскільки вони можуть адаптувати навчальний процес під свій графік та потреби.

Джерело.


Повернутись вверх