facebook

Бакалавром можна буде стати за 3 роки, а університети отримають ширшу автономію: які зміни чекають вищу освіту після рішення Верховної Ради

Бакалавром можна буде стати за 3 роки, а університети отримають ширшу автономію: які зміни чекають вищу освіту після рішення Верховної Ради

Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закон про розвиток індивідуальних освітніх траєкторій. Згідно з документом, студенти зможуть закінчувати бакалаврську програму за три роки, замість чотирьох. Крім того, навчання можна буде поєднувати з роботою та освітою за кордоном.

Про це повідомив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий у Facebook. Він зазначив, що закон є складовою комплексної трансформації системи вищої освіти, яка передбачатиме підвищення її якості. За словами очільника МОН, завдяки змінам посилиться автономія університетів і вони зможуть вільно обирати методи навчання з нерегульованих спеціальностей.

“Заклади зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення встановлених стандартом компетентностей з нерегульованих спеціальностей. Стандарти вищої освіти оновлюватимуться впродовж наступних місяців, що вже давно на часі. А в цих стандартах з’явиться більше вибірковості, що зрештою збільшить конкуренцію в університетах – кращі викладачі з інноваційними курсами отримають більше можливостей, а студенти – вищу якість”, – зазначив Лісовий.

За його словами, завдяки ухваленому рішенню у студентів буде більше свободи та можливостей. Зокрема, вони зможуть самостійно визначати скільки часу та в якому темпі навчатися.

Чтайте також:  Чи будуть мати відстрочку чоловіки, що здобувають другу вищу освіту: що каже закон

Крім того, ті абітурієнти, які ще не визначились зі спеціальністю, зможуть вступити на міждисциплінарну програму в межах однієї або кількох галузей, а через рік чи півтора змінити фах.

Для регульованих спеціальностей, таких як право, медицина чи правоохоронна діяльність, будуть детально визначені вимоги до компетентностей та результатів навчання, бо студенти мають складати державні кваліфікаційні іспити.

Очільник МОН підкреслив, що завдяки ухваленим змінам, стандарти вищої освіти в Україні наближаються до європейських та є важливим кроком на шляху якісної трансформації держави.

Джерело.


Повернутись вверх