9 років школи – і в ПТУ: 11 класів скасовують, як тепер навчатимуться наші діти
Старшокласники навчатимуться 3 роки та вивчатимуть профільні предмети
В Україні розпочалося впровадження освітньої реформи , згідно з якою учні шкіл після закінчення 9 класів або вступлять до ПТУ, або продовжать профільне навчання у старших класах. Такі нововведення запустять уже 2027 року, пише портал Вести.
Учні шкіл скоро не зможуть навчатися 11 класів: для них або продовжать навчання з профільних предметів на підставі базової освіти, або їх відправлять до ПТУ на базі 9 класів. При цьому кількість предметів для старшокласників буде зменшено.
Школярі отримуватимуть стандартну базову освіту до 9-го класу. Після цього частина учнів зможе продовжити навчання у старшій школі, яке проходитиме в академічних ліцеях протягом 3-х років. Таким чином, повне шкільне трирівневе навчання триватиме 12 років.
Передбачається, що після закінчення вони в Україні країні потрібні будуть “робочі руки”, тому метою Міносвіти є збільшення кількості тих, хто після 9-ти класів закінчить профтехосвітні установи та отримає потрібну професію. Зараз у країні лише 35% школярів вступають до ПТУ, але реформа освіти потребує цифри як мінімум 45%, а пізніше – ще більше.
“Наша мета – щоб діти здобули дійсно якісну освіту з тих предметів, що їх цікавлять, і профілізації. Завдання початкової та середньої школи – дати загальні базові знання. А після буде профілізація – те, що в Америці називається High School, що є і в Британії, Польщі, Німеччини тощо У нас попереду відновлення України, нам все більше потрібні робочі спеціальності”, – розповіла секретар Комітету з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Учнів, які залишаться здобувати повну середню освіту, поділять на три кластери: STEM, мовно-літературний та суспільно-гуманітарний, а їхнє навчання буде організовано як за вузькопрофільними предметами за обраною спеціальністю, так і з інтегрованими курсами. Протягом 3-х років навчання для старшокласників буде зменшено навантаження із загальних предметів із поступовим заглибленням у профільні предмети, для вивчення яких будуть сформовані міжкласні групи.