facebook

Сертифікація вчителів дозволяє отримувати надбавку 20% до заробітної плати – МОН

Педагогічні працівники мають змогу взяти участь у сертифікації та отримати додаткові надбавки.

Третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 — вивчення практичного досвіду роботи — відбудеться з 12 жовтня до 6 листопада. Він пройде незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах, де знаходяться школи учасників сертифікації. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України.

За даними Державної служби якості освіти України, до третього етапу сертифікації допущено 1040 вчителів початкових класів.

Експерти вивчатимуть практичний досвід учасників через анкетування адміністрації закладу освіти і керівника методичного об’єднання, співбесіду з учасниками сертифікації, а також моделювання педагогічних ситуацій.

Третій етап сертифікації відбудеться без відвідування уроків експертами. Натомість під час нього використовуватимуться платформи Zoom, Microsoft Teams, Google Meets тощо.

Оцінювати професійні компетентності учасників будуть відповідно до Методики, затвердженої наказом Державної служби якості освіти від 24.02.2020 № 01-11/6. Застосування методики експертами, які вивчатимуть практичний досвід роботи вчителів, буде адаптоване з урахуванням карантинних обмежень.

Результати пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 будуть визначені 1-11 грудня.

Першу пілотну сертифікацію у 2019 році успішно пройшли 705 педагогів із 857 зареєстрованих. Сертифікація-2020 має низку новацій: ліміт учасників збільшено до 2000, змінено порядок етапів та встановлено відсіювання після кожного з них.

Чтайте також:  Випускників шкіл можуть звільнити від складання ДПА у формі ЗНО

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку 20% до зарплатні протягом терміну дії сертифікату — трьох років. Також сертифікат може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації.

Джерело.


Повернутись вверх